Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Scania zmasakrowała ciągnik rolniczy. Rolnikowi grozi 5 lat

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Scania zmasakrowała ciągnik rolniczy. Rolnikowi grozi 5 lat
Wiadomości wypadki
Data publikacji 19.11.2020r.

Na Lubelszczyźnie doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z ciężarową Scanią. Siła zderzenia była tak duża, że traktor wylądował w rowie. Na szczęście obaj kierowcy wyszyli z kraksy cało. Jednak rolnikowi grozi aż 5 lat więzienia, mimo, że był trzeźwy.

Hrubieszów: zderzenie ciągnika ze Scanią

W środę 17 listopada 2020 roku w jednej z wsi w gminie Werbkowice (woj. lubelskie, powiat hrubieszowski) doszło do bardzo groźnie wyglądającej kraksy z udziałem samochodu ciężarowego oraz ciągnika rolniczego. W wyniku zderzenia obu pojazdów ciągnik przewrócił się wprost do przydrożnego rowu. Jak doszło do zderzenia?

­– Jak wynika z ustaleń mundurowych, 35-latek kierując Scanią z naczepą widząc jadący przed nim ciągnik rolniczy zaczął wykonywać manewr wyprzedzania. Kiedy zjechał na lewy pas jezdni, kierowca ciągnika, nie sygnalizując manewru, nagle skręcił w lewo w posesję wjeżdżając bezpośrednio przed maskę scanii – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, oficer prasowy KPP w Hrubieszowie.           

 Hrubieszów: zderzenie ciągnika ze Scanią

r e k l a m a

Rolnikowi grozi do 5 lat więzienia

Na całe szczęście, mimo, że całe zdarzenie wyglądało na bardzo niebezpieczne, to ani kierowca ciężarówki, ani rolnik w ciągniku nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Jak ustalili policjanci, obaj kierowcy byli jednak trzeźwi.

Jednak jeden szczegół przykuł uwagę policjantów i sprawił, że 28-letni rolnik prowadzący ciągnik dostanie nie tylko mandat za spowodowanie kolizji. Okazało się, że zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Zamościu ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do lutego 2022 roku.  

Za złamanie zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Paweł Mikos
Fot. KPP w Hrubieszowie 

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a