Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

SZOK! Auto ministerstwa wjechało w protestujących rolników. 8 osób zginęło

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
SZOK! Auto ministerstwa wjechało w protestujących rolników. 8 osób zginęło
Wiadomości Portest rolników
Data publikacji 04.10.2021r.

Co najmniej 8 osób, protestujących rolników, zginęło w wyniku wybuchu przemocy przeciwko reformie rolnej. Za śmierć rolników odpowiada kierowca jednego z samochodów ministerialnej kolumny MSW, który zjechał z drogi i przejechał protestujących.

Indie. Protest rolników zakończony śmiercią kilku protestujących

W niedzielę w Uttar Pradeś odbyły się manifestacje rolników, którzy nie zgadzają się na warunki przyjętej we wrześniu ubiegłego roku reformie rolnej. To spowodowało, że rolnicy wyszli na ulice, także w mieście Lakhimpur Kheri. Akurat w tym mieście przebywał szef MSW Indii Ajay Mishra.

r e k l a m a

Manifestacje szybko przerodziły się w zamieszki, w których śmierć poniosło ośmiu rolników. W demonstrantów wjechało auto z kolumny ministra. Za jego kierownicą miał siedzieć syn ministra.

Celowo wjechał w protestujących?

Według policji pod kołami zginęło czterech rolników. Z kolei zdaniem przywódcy demonstrantów, samochód z kolumny ministerialnej, za kierownicą którego miał siedzieć syn ministra, celowo wjechał w tłum protestujących.

Zaprzecza temu ministerstwo, które utrzymuje, że jeden z kierowców obrzucanych przez tłum kamieniami samochodów stracił panowanie nad maszyną. Minister Mishra utrzymuje również, że to nie jego syn siedział za kierownicą auta.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Czapka z daszkiem - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Czapka z daszkiem - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

27,00 zł

Cena regularna 35,00 zł

SPRAWDŹ

Protestujący rolnicy domagają się uchylenia przepisów

Protesty rolników wybuchły we wrześniu 2020 roku i trwają nieprzerwanie do dziś. Wtedy to rząd Modiego przedstawił trzy ustawy rolne, przedstawiając je jako przełomowy moment dla indyjskiego rolnictwa.

Rząd zapowiedział zmiany, które miały dać rolnikom swobodę sprzedaży swoich produktów w dowolnym miejscu w kraju i zawierania umów z nielicencjonowanymi nabywcami po wcześniej uzgodnionej cenie.

Jednak rolnicy uważają, że przepisy narażają mniejsze gospodarstwa rolne na łaskę większych firm. Domagają się chylenia obowiązujących przepisów.

Michał Czubak
fot. twitter.com / Sonbhadra Congress

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a