Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

W TPR o młodej rolniczce, która łamie stereotypy

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
W TPR o młodej rolniczce, która łamie stereotypy
Wiadomości Co w nowym numerze
Data publikacji 16.08.2021r.

Basia to młoda rolnicza spod Elbląga, która oprócz pracy w gospodarstwie kręci także filmiki. Chce pokazywać jak wygląda praca na roli i przy okazji przełamywać stereotypy. To m.in. o niej przeczytacie w nowym TPR. O czym jeszcze napisaliśmy?

W najnowszym numerze "Tygodnika Poradnika Rolniczego" (nr 34/2021) nasi Czytelnicy znajdą jak co tydzień wiele porad i ważnych artykułów. Publikujemy najnowsze ceny rolnicze oraz porady prawne, program telewizyjny oraz ponad 200 ogłoszeń rolniczych.
O czym można przeczytać w tym numerze?

r e k l a m a

Basia - rolniczka, która pokazuje jak wygląda praca w gospodarstwie

Młoda i przedsiębiorcza Basia Narwojsz, która z rodzicami i dziadkiem prowadzi gospodarstwo mleczne pod Elblągiem. Na dodatek na Instagramie, YouTube i Tik-tok publikuje filmy i zdjęcia ukazujące codzienne prace w gospodarstwie i życie na wsi.
– Krótkie relacje i zdjęcia ukazują moją pracę, którą zwykle w gospodarstwach zajmują się mężczyźni. Uważam, że czas już złamać stereotypy – mówi.
O tym jak rozwija się gospodarstwo Basi i jej rodziny przeczytacie na str. 38-39.

r e k l a m a

Gra o Trion - Claas wprowadza 20 nowych modeli kombajnów zbożowych

Firma Claas zdecydowała się na spektakularną zmianę warty. Z oferty wycofuje niemalże wszystkie modele kombajnów Tucano, pozostawiając tylko najmniejszą z maszyn – model 320. Ich następcą będzie Trion dostępny aż w dwudziestu wariantach m.in. z 5- lub 6-klawiszonym wytrząsaczem lub w wersji hybrydowej z pojedynczym lub podwójnym rotorem. Podczas światowej prezentacji tych maszyn w dniach 4 i 5 sierpnia br. w okolicach miasta Miśnia koło Drezna, podkreślano, że Trion może stanowić nawet 1/3 całej produkcji kombajnów Claasa.
Więcej na ten temat na str. 26-27.

Ceny rzepaku rosną. Czy ta tendencja utrzyma się?

– Zbiory rzepaku są na ukończeniu. Część rolników przerwała je, ponieważ chciała zebrać z pól pszenicę w obawie o utratę jej parametrów jakościowych. Poza południem Polski, gdzie rolnicy lokalnie mają problem z wjazdem w pole z powodu nadmiernych opadów, przesunięcie zbiorów było świadomą decyzją gospodarzy – tłumaczy Juliusz Młodecki, prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.
Co cieszy rolników, podczas żniw rosną ceny, co zdarza się rzadko. Tak jednak dzieje się w tym roku z rzepakiem. Dlaczego?

Całą analizę ekonomiczną przeczytasz na str. 10.

Nie znasz jeszcze Tygodnika? Poznaj go - zamów bezpłatny numer

Jeśli jeszcze nie znasz "Tygodnika Poradnika Rolniczego", to możesz go poznać za darmo. Wystarczy, że zamówisz bezpłatny egzemplarz próbny z dostawą prosto do domu. Co ważne – nie zapłacisz ani za Tygodnik, ani za dostawę, Po prostu chcemy, żebyś przekonał się jak bardzo TPR może pomóc Ci w gospodarstwie.

Żeby poznać za darmo "Tygodnik Poradnik Rolniczy" wystarczy wypełnić poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres wyślemy jeden numer naszego tygodnika.


Z oferty bezpłatnego egzemplarza można skorzystać raz na 12 miesięcy.

Administratorem Twoich danych jest Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o (PWR), ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Dane z formularza nie podlegają automatycznym decyzjom. Cele przetwarzania:(1)realizacja zamówienia, (2)marketing bezpośredni (wysyłka pocztowa) i (3) przekaz treści marketingowych i handlowych zgodnie z udzielonymi zgodami; w tym z użyciem profilowania, (4)badania rynku i opinii w zakresie dostarczanych treści; (5)zabezpieczenie roszczeń. Podstawa przetwarzania: (1) umowa (RODO art. 6 ust.1 lit b), (2,3,4,5) nasz uzasadniony interes (RODO art. 6 ust.1 lit f), którym jest promowanie oferty PWR i naszych Partnerów oferujących produkty/usługi dla branży rolniczej, poznanie Twojej opinii o dostarczanych treściach i zabezpieczenie roszczeń; Twoja zgoda na komunikację marketingową na telefon, e-mail, sms/mms. Informacje będą dostosowane do Twoich zainteresowań w oparciu o dane na temat Twojej działalności podane nam teraz i/lub w przyszłych kontaktach. Czas przetwarzania: zależnie od celu: przez czas trwania usługi, do odwołania zgody, lub złożenia sprzeciwu. Odbiorcy danych: firmy wspierające nas w realizacji ww. celów: świadczące usługi hostingowe, pocztowe, telekomunikacyjne bądź finansowe oraz podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa. Twoje prawa: zależnie od celu przetwarzania danych masz prawo dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wyrażenia sprzeciwu, przenoszenia, prawo wycofania w każdym czasie każdej ze zgód bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem, prawo żądania usunięcia danych. Stwierdzając niezgodne z prawem przetwarzanie danych możesz złożyć skargę do Prezesa UODO. Kontakt z PWR: tel. 61 869 06 30, kontakt z Inspektorem Ochrony Danych email: daneosobowe@pwr.agro.pl, więcej informacji o danych osobowych w Polityce Prywatności

Paweł Mikos

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a