Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wypełnij ankietę o nieuczciwych praktykach handlowych

Magdalena Szymańska
Kategoria: Wiadomości
Wypełnij ankietę o nieuczciwych praktykach handlowych
Wiadomości EU
Data publikacji 30.11.2020r.

Komisja Europejska zaprasza wszystkich dostawców produktów rolnych i spożywczych do włączenia się w badanie dotyczące nieuczciwych praktyk handlowych w relacjach między przedsiębiorstwami w łańcuchu dostaw produktów rolnych i spożywczych.

Do kogo skierowane jest badanie?

Ważne, aby w badaniu udział wzięli zwłaszcza rolnicy, którzy stanowią najsłabsze ogniwo w łańcuchu dostaw i często narażeni są na stosowanie nieuczciwych praktyk przez silniejszych ekonomicznie nabywców.

r e k l a m a

O co pyta Komisja Europejska?

W ankiecie znajdują się pytania m.in. o to, które z nieuczciwych praktyk spotkało już rolnika. Wymienia się tutaj np. niezapłacenie w terminie za dostarczone towary czy wykorzystywanie przewagi kontraktowej oraz pytanie, ze strony jakich podmiotów ono nastąpiło (np. detalista, pośrednik, spółdzielnia).

Gdzie rolnik może znaleźć ankietę?

Ankieta w języku polskim dostępna jest w tym miejscu. Można ją wypełniać do 31 stycznia 2021 r. Jej wypełnienie zajmuje około 10 minut.

Badanie ma na celu ocenę skuteczności działania przyjętej w 2019 r. dyrektywy unijnej w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych w relacjach między przedsiębiorstwami w łańcuchu dostaw produktów rolnych i spożywczych”.

Magdalena Szymańska
Fot. pixabay

Widziałeś już nasze video "Magazyny pełne, cena zboża nie do przyjęcia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a