Dzwonek Letnia promocja - Czytaj za 1 zł Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Zginęła 23-letnia Marta z OSP Markusy. Koledzy strażacy próbowali ją ratować

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Zginęła 23-letnia Marta z OSP Markusy. Koledzy strażacy próbowali ją ratować
Wiadomości wypadki
Data publikacji 24.01.2021r.

Strażacy z okolic Elbląga pożegnali młodą druhnę z OSP Markusy. Zaledwie 23-letnia Marta zginęła na skutek wypadku samochodu, który dachował i wpadł do rowu wypełnionego wodą. To jej koledzy próbowali ją ratować z kraksy. – Dziękujemy Ci za ten radosny uśmiech, pomoc oraz włożone serce w życie naszej jednostki... – napisali koledzy strażacy-ochotnicy.

r e k l a m a

W czwartek 21 stycznia 2021 roku strażacy z OSP Markusy i jednostki z powiatu elbląskiego pożegnali 23-letnią Martę, która należała do jednostki OSP Markusy. Kilka dni wcześniej młoda druhna zginęła na skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.

 

Auto, którym jechała młoda druhna wpadł do rowu wypełnionego wodą

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek 15 stycznia 2021 roku w pobliżu Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie). Do rowu przy trasie do Żurawca wpadł samochód osobowy. Na domiar złego kanał był wypełniony lodowatą wodą, a samochód był zanurzony we wodzie do góry kołami. Strażacy, którzy przybyli na miejsce ustalili, że w Volkswagenie są uwięzione 3 osoby.

Strażacy z JRG w Elblągu i OSP Żurawiec (sąsiadującej z Markusami) natychmiast przystąpili do ewakuacji poszkodowanych. W tym celu wykorzystano specjalistyczne urządzenie dźwigowe HIAB. Kiedy tylko trójkę młodych ludzi udało się wydobyć z samochodu, natychmiast trafili pod opiekę ratowników medycznych i zabrani do okolicznych szpitali. Okazało się, że za kierownicą Volkswagena Polo siedziała 23-letnia Marta należąca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Markusach.

 

Druhna z OSP Markusy zmarła w szpitalu

r e k l a m a

Niestety, pomimo starań lekarzy, nie udało się uratować młodej druhny, która zmarła tego samego dnia w szpitalu.

Z ogromnym bólem i smutkiem  przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marty. Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia. Trudno jest żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami i zrobić wiele dobrego na rzecz ochrony przeciwpożarowej, a także lokalnej społeczności. Pozostaniesz Marto zawsze w naszej pamięci  – podkreśla st. kpt. Łukasz Kochan, Komendant Miejski PSP w Elbąlgu.

 

Marta zawsze będzie uśmiechnięta

Jeszcze większe emocje – czemu nie można się dziwić – były w OSP w Markusach, gdzie służyła 23-letnia Marta. 

– Nikt nie opisze słów oraz emocji, jakie odczuwa teraz najbliższa rodzina, znajomi oraz my... W głębi serca wciąż wierzymy, że jest to tylko zły sen... Marta pozostanie nam w pamięci jako uśmiechnięta dziewczyna, która od momentu dołączenia do jednostki dawała z siebie wszystko. Uczestniczyła w wielu akcjach ratowniczych, ratowała mienie i życie ludzkie... Nie byłoby sytuacji, w której powiedziałaby sobie, że nie da rady. Gdy tylko ktoś wpadał na pomysł jakiegokolwiek przedsięwzięcia, z uśmiechem na twarzy przystępowała do działania... Marta, dziękujemy za to, że zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Dziękujemy Ci za ten radosny uśmiech, pomoc oraz włożone serce w życie naszej jednostki... – napisali koledzy strażacy-ochotnicy.

W czwartek 21 stycznia Marta została pożegnana z honorami na cmentarzu w Jeziorach. W uroczystości oprócz rodziny i najbliższych uczestniczyli także strażacy z PSP w Elblągu oraz z 7 jednostek OSP z powiatu elbląskiego.

 

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje i niech św. Florian ma Martę w swojej opiece.

 

Paweł Mikos
Fot. PSP Elbląg

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Czapka z daszkiem - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Czapka z daszkiem - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

27,00 zł

Cena regularna 35,00 zł

SPRAWDŹ

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a

Użytkowniku zadecyduj o wyrażeniu zgody!

Skrollując treść naszego Serwisu, zamykając okno tego komunikatu (X), klikając na elementy strony poza tym komunikatem bez zmian ustawień w zakresie prywatności, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. (dalej PWR/my) i Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach PWR i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć.
Dowiedz się więcej lub zdecyduj o zgodzie.

Nasz cel to dostarczanie interesujących Ciebie treści, również przez dopasowane do Twoich zainteresowań reklamy. Twoja zgoda na wykorzystanie plików cookies i podobnych technologii w Twojej przeglądarce umożliwi nam dostosowanie przekazu do Twoich preferencji. Pozwoli ograniczyć ilość prezentowanych reklam Brak zmian ustawień przeglądarki jest Twoją zgodą na zapis plików cookies i podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym i wykorzystanie zapisanych w nich informacji. Ustawienia przeglądarki w zakresie cookies możesz zawsze zmienić
(szczegóły w Polityce Prywatności).

Drogi Użytkowniku!

Przez dalsze Aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, oznacza, że zgodziłeś się na przechowywanie w Twojej przeglądarce plików cookies i na przetwarzanie gromadzonych dzięki nim danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów. Dowiedz się więcej lub wycofaj zgody