Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Złodzieje ukradli ciągnik Claas wart 300 tys. złotych. Nie zgadniesz, gdzie go ukryli?

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
Złodzieje ukradli ciągnik Claas wart 300 tys. złotych. Nie zgadniesz, gdzie go ukryli?
Wiadomości Policja
Data publikacji 21.04.2021r.

Na Dolnym Śląsku złodzieje ukradli ciągnik rolniczy Claas o wartości około 300 tys. złotych. Skradziony traktor zdołali odkryć policjanci z innego województwa. Złodzieje zastosowali dość nietypowy sposób ukrycia skradzionej maszyny rolniczej.

Skradziony Class Xerion stał porzucony w lesie koło Żar

Dzielnicowi z żarskiej komendy dokonali niecodziennego odkrycia w poniedziałek. W lesie, między miejscowościami Olszyniec i Złotnik, zauważyli stojący na drodze gruntowej ciągnik rolniczy. Zainteresowali się pojazdem zaparkowanym w środku lasu. Podeszli do niego, żeby sprawdzić, dlaczego jest otwarty a w pobliżu nikogo nie ma.

r e k l a m a

Ciągnik został skradziony rolnikowi z pow. zgorzeleckiego

Po sprawdzeniu okazało się, że Class Xerion został skradziony na terenie woj. dolnośląskiego, najprawdopodobniej w minionym tygodniu. Wartość ciągnika to prawie 300 tys. zł. Policjanci powiadomili właściciela o odzyskaniu pojazdu. Po wykonaniu czynności procesowych tego samego dnia został zwrócony rolnikowi.

Policjanci pracują nad rozwiązaniem zagadki, kto odpowiada za kradzież maszyny rolniczej

Teraz policjanci z pow. zgorzeleckiego, którzy prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży Classa Xeriona, mają do wyjaśnienia niezłą zagwozdkę. Kto ukradł ciągnik i dlaczego z ich powiatu przetransportował go do lasu w sąsiednim województwie? Na tym etapie można jedynie snuć przypuszczenia, że złodziejom z jakiegoś powodu posypał się plan.

Krzysztof Janisławski
Fot. Policja

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a