Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Przyjedź na Krajowe Dni Kukurydzy 2022: ponad 100 odmian kukurydzy i pokaz pracy sieczkarń

. .
Kategoria: Krajowe Dni Kukurydzy 2022
Przyjedź na Krajowe Dni Kukurydzy 2022: ponad 100 odmian kukurydzy i pokaz pracy sieczkarń
Krajowe Dni Kukurydzy 2022 Krajowe Dni Kukurydzy 2022
Data publikacji 18.08.2022r.

Już 6 września w Wilkowicach odbędą się tegoroczne Krajowe Dni Kukurydzy. Podczas całodniowego eventu, odwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w pokazach polowych, zapoznać się z ponad setką odmian kukurydzy oraz wziąć udział w dedykowanej plantatorom kukurydzy konferencji pt. „Obniżyć nakłady w uprawie kukurydzy". Zarejestruj się na wydarzenie już dziś!

Zapraszamy do Wilkowic na Krajowe Dni Kukurydzy 2022!

Święto producentów kukurydzy zbliża się wielkimi krokami! Tegoroczne Krajowe Dni Kukurydzy, organizowane przez Polski Związek Producentów Kukurydzy (PZPK), odbywać się będą w dwóch różnych lokalizacjach:

  • 6 września w Przedsiębiorstwie Rolnym Długie Stare Sp. z o.o. k. Leszna, woj wielkopolskie,
  • 11 września w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, województwo podlaskie.

Pierwsza z przewidzianych imprez odbędzie się na gruntach należących do Przedsiębiorstwa Długie Stare, spółki należącej do Skarbu Państwa specjalizującej się w hodowli bydła i produkcji mleka. Stado bydła liczy łącznie 3 tys. sztuk z czego 1,1 tys. to krowy mleczne. Firma ma wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji kukurydzy nie tylko na kiszonkę, ale również na ziarno. 

r e k l a m a


Ponad 100 różnych odmian kukurydzy na wilkowickich polach

Na potrzeby Krajowego Dnia Kukurydzy w Wilkowicach PZPK zgromadził ponad 100 odmian kukurydzy 18 czołowych firm hodowlano-nasiennych. Rośliny zostały wysiane na 40-metrowych poletkach pokazowych pod koniec kwietnia. Kolekcja odmian prezentowana na Dniach Kukurydzy nie jest dedykowana jedynie rolnikom z Wielkopolski - odmiany zostały wyselekcjonowane w taki sposób, aby rolnik z każdego zakątka Polski mógł znaleźć coś interesującego. Nie zabraknie też pokazowych poletek sorga oraz kukurydzy cukrowej.

r e k l a m a

Poza prezentacją szerokiej gamy odmian kukurydzy, odwiedzający będą mieli też okazję przyjrzeć się jak radzą sobie w polu najnowsze sieczkarnie takich marek jak Claas, John Deere, Krone czy New Holland oraz brony talerzowe Rubin 10 firmy LEMKEN i szpadle mechaniczne firmy IMANTS.

Jak obniżyć nakłady w uprawie kukurydzy? Weź udział w konferencji!

Podczas Krajowych Dni Kukurydzy 2022 nie zabraknie solidnej dawki wiedzy z zakresu uprawy kukurydzy oraz jej opłacalności. Prof. dr hab. Tadeusz Michalski, prezes PZPK wygłosi wykład pt. „Jak obniżyć nakłady w uprawie kukurydzy”. Zaraz po nim głos zabierze prof. dr hab. Piotr Szulc z Katedry Agronomii Uniwersytetu Przyrodniczy w Poznaniu, który przybliży słuchaczom istotność racjonalnego nawożenia kukurydzy. Po obu prelekcjach nastąpi czas na dyskusję z uczestnikami konferencji i możliwość zadawania pytań. Przy rejestracji na konferencję, każdy z uczestników będzie miał możliwość wzięcia udziału w specjalnym konkursie "Z kukurydzą za pan - brat", w którym przewidziane są nagrody finansowe.

Żeby wziąć za darmo udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie Krajowe Dni Kukurydzy 2022 i wypełnić formularz!

Współorganizatorem i głównym patronem medialnym jest Tygodnik Poradnik Rolniczy. Serdecznie zapraszamy!  

Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdjęcie: Ireneusz Oleszczyński

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: w jaki sposób YouTuber czeslawww osiąga ponad 4 t/ha rzepaku?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a