Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Dramatyczne spadki na aukcji Fonterry

Dramatyczne spadki na aukcji Fonterry
Pieniądze i Prawo Informacje rynkowe
Data publikacji 28.11.2017r.

Druga w tym miesiącu i zarazem 200 aukcja produktów mlecznych na platformie GDT zakończyła się spadkiem indeksu cen. Spadek był podobny jak przed dwoma tygodniami (wyniósł 3,4%), tak samo, jak ilość towarów, jaka znalazła nabywców (ok. 35 tys. t).

Tym razem najbardziej spadły ceny kazeiny (o 12,6%), potem kolejno odtłuszczonego mleka w proszku (o 6,5%), masła (o 5,9%), sera cheddar (o 4,2%) i pełnego mleka w proszku (o 2,7%).

r e k l a m a

Jednocześnie najwięcej zawartych transakcji dotyczyło mleka w proszku: PMP, które sprzedano za 2778 dolarów/t oraz OMP, które znalazło nabywców za 1701 dolarów/t. Pod względem ilości sprzedanych towarów, na kolejnym miejscu znalazł się bezwodny tłuszcz mleczny. Jego cena, w porównaniu do aukcji z początku listopada nie zmieniła się i wyniosła 6887 dolarów/t.

Stosunkowo niewiele sprzedano masła, które tym razem wyceniono na 5144 dolarów/t. Jest to cena zbliżona do tej osiągniętej na aukcji majowej. Niewielu było nabywców na cheddar i kazeinę. Produkty te sprzedano odpowiednio za 3831 oraz 4644 dolarów/t.                            ms

Widziałeś już nasze video "Jakub Kuroń zdradza patent na soczyste mięso z grilla i przepis na wystrzałowego kurczaka"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a