Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolniku, sprawdź nowe kwoty graniczne podatku, żeby nie wypaść z KRUS

Paweł Mikos
Kategoria: Pieniądze i Prawo
Rolniku, sprawdź nowe kwoty graniczne podatku, żeby nie wypaść z KRUS
Pieniądze i Prawo KRUS
Data publikacji 31.05.2021r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podała wysokość rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego, która obowiązuje od 1 czerwca 2021 roku. Jest ona nieznacznie wyższa niż poprzednia. Przekroczenie limitu można oznaczać wykreślenie z KRUS.

KRUS: Kwota graniczna należnego podatku dochodowego nieznacznie wyższa

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poinformowała o zmianie wysokości roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej. Za 2020 r. kwota ta wynosiła 3 540 zł, a za 2021 rok roczna kwota graniczna podatku dochodowego wyniesie 3 604 złote.

Jeżeli rolnik lub domownik objęty ubezpieczeniem społecznym rolników w ciągu roku zarobi na tyle dużo, że przekroczy limit kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy, to już nie będzie objęty ubezpieczeniem społecznym rolników i będzie podlegać pod ZUS-u.

 

r e k l a m a

Pamiętaj, aby do końca maja złożyć w KRUS zaświadczenie o wysokości podatku 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina także, że rolnik czy domownik, który dorabia do dochodów z rolnictwa jest zobowiązany dostarczyć do KRUS zaświadczenie z urzędu skarbowego albo oświadczenie, że kwota należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie przekroczyła rocznej kwoty granicznej.

Jeżeli rolnik nie dostarczy takiego pisma do 31 maja danego roku, to także już nie będzie objęty ubezpieczenia społecznego rolników, począwszy od 1 czerwca.

 

Paweł Mikos

Fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "Magazyny pełne, cena zboża nie do przyjęcia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a