Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Gdzie doi się krowy? Polityk PO "błysnął" wiedzą

Kamila Szałaj
Kategoria: Rolnictwo na luzie
Gdzie doi się krowy? Polityk PO "błysnął" wiedzą
Rolnictwo na luzie
Data publikacji 12.08.2022r.

Szef klubu PO Borys Budka nie popisał się ostatnio wiedzą o mleczarstwie. Okazało się, że prominentny polityk nie wie, gdzie doi się krowy! Po jego rewelacjach w sieci aż zawrzało.

Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Borys Budka zaliczył kompromitującą wpadkę. Okazuje się, że brakuje mu elementarnej wiedzy z zakresu mleczarstwa. Polityk nie wie, gdzie się doi krowę!

r e k l a m a

Szef klubu PO myśli, że krowy doi się w mleczarni

Szef klubu PO zamieścił w sieci komentarz po konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, na której ogłosił wielką akcję sprawdzania autokarów. Wpis miał być złośliwy i napiętnować to, że premier wykorzystuje tragiczny wypadek w Chorwacji w celach propagandowych. Ale wyszło inaczej, bo z wpisu wynika, że według Budki krowy doi się w mleczarni!

- Po dzisiejszym cyrku przy przeglądzie autokarów czekam, kiedy premier Morawiecki będzie wizytował jakąś mleczarnię, by osobiście doglądać dojenia krów. Tu przynajmniej będzie autentycznie - jak wiadomo, w dojeniu on i jego ekipa są najlepsi… - tak napisał poseł na Twitterze.

r e k l a m a

Internauci bezlitośni dla Budki: Może nie wie, co to jest ,,siara”?

Po tym wpisie internauci nie zostawili na Budce suchej nitki. W sieci pojawiła się lawina komentarzy, w której wyszydzili brak elementarnej wiedzy polityka o mleczarstwie. Oto niektóre z nich:

  • Panie @bbudka, Pan ma o czymś choćby blade pojęcie? Krów nie doi się w mleczarniach. Doradzam konsultować teksty przed ich publikowaniem. Będzie mniej wstydu.
  • Ale do tego, żeby wiedzieć, gdzie się doi krowy, to konsultant jest potrzebny państwu z Platformy Obywatelskiej?😃
  • Mleczarnie to towarzysze z PO już dawno wydoili z zysków.
  • Borys Budka nauczyciel akademicki nie wie gdzie doi się krowy. Jak tacy ludzie aspirują do rządzenia Polską. Hejt nie zna granic.
  • Borys Budka uważa, że krowy doi się w… mleczarniach. A jajka kury znoszą w jajcarkach w sklepach spożywczych, prawda? To jest właśnie cała PO w pigułce! Zero pojęcia o codziennym życiu Polaków i żarciki na poziomie soku z buraka. Oderwani od rzeczywistości
  • Jest światełko w tunelu.Opozycja ma plan dla rolnictwa. Nie będziecie musieli doić krów. Mleczarnia wydoi za was

Maliszewska zaprasza Budkę do obory i mleczarni

Środowisko rolnicze żartuje, że słowa posła świetnie wpisują się w strategię „Od pola do stołu” - w sumie dojenie krów w mleczarni to niezły sposób na skrócenie łańcucha dostaw i zmniejszenie śladu węglowego.

Do dyskusji dołączył się także Janusz Wojciechowski, unijny komisarz ds. rolnictwa. Uznał jednak, że nie ma co robić żartów z szefa klubu PO, bo on w przeciwieństwie do dzieci wie przynajmniej, że mleko nie pochodzi ze sklepu.

- Ja bym tak mocno nie żartował, bo to pogląd i tak znacznie bliższy rolnictwu niż ten, dość powszechny, że mleko pochodzi z kartonu w supermarkecie i nie ma związku z jakimiś tam rolnikami i ich krowami – napisał Wojciechowski na Twitterze.

O krok dalej poszła Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka. Doszła do wniosku, że zamiast naigrywać się z niewiedzy posła, zaprosi go na edukacyjną wycieczkę po oborze i mleczarni.

- Zorganizuje i wytłumaczę – napisała do Budki na Twitterze.

My natomiast proponujemy, by kampanię edukacyjną dla dzieci „Mam kota na punkcie mleka” skierować także do polityków. Bo takie braki elementarnej wiedzy to aż wstyd.

Kamila Szałaj

Widziałeś już nasze video "AgroUnia: likwidacja małych gospodarstw to plan weterynarii na walkę z ASF"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a