Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Krowy opanowały plażę i to bez parawanów i leżaków

Zuzanna Ćwiklińska
Kategoria: Rolnictwo na luzie
Krowy opanowały plażę i to bez parawanów i leżaków
Rolnictwo na luzie
Data publikacji 17.08.2022r.

Fani wypoczynku nad wodą i plażowania niejednokrotnie skarżą się na brak miejsca i ciasnotę. Plaże oblegane są przez “parawaniarzy”, którzy odgradzają dla siebie znaczące połacie piasku. Jednak Brytyjczycy z okolic Manchesteru napotkali o wiele bardziej nietypową przeszkodę, która utrudniła im spędzenie spokojnego popołudnia nad wodą. Skąd na angielskiej plaży wzięły się krowy?

Krowy plażowiczki przejmują brytyjskie jeziorko

Do nietypowego zdarzenia doszło nad zbiornikiem wodnym Gadding Dam, który znajduje się niedaleko Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Zbiornik ten słynie z pięknej, piaszczystej plaży, która przyciąga amatorów wypoczynku nad wodą z całej okolicy. Jednak ci, którzy chcieli spędzić tam ostatni weekend, zostali zaskoczeni: plaża była już zajęta. I to bynajmniej nie przez wyposażonych w parawany turystów, ale przez... krowy! Zgodnie z relacjami świadków, zwierzęta traktowały plażowy wypoczynek z należytą powagą: leżały na piasku i chłodziły się w wodzie Gadding Dam. 

r e k l a m a

Jak na obecność krów na plaży zareagowali ludzie?

Plażowicze, którzy w sobotę 13 sierpnia przybyli nad Gadding Dam, z pewnością byli zaskoczeni, widząc 24 plażujące krowy. Jednak nie wszyscy zrezygnowali tego dnia z wypoczynku nad wodą. Część ludzi po prostu zajęła skrajne części plaży oraz skały na końcu zatoczki, gdzie krowy nie dotarły. 

Jedna z plażowiczek, 47-letnia Jakie Holden, nie pochwalała jednak decyzji o wspólnym wypoczynku w towarzystwie krów.

- Ludzie po prostu się z nimi opalali. Wśród nich pływały dzieci. Szczerze mówiąc, wydawało się to trochę niebezpieczne. Uważam na krowy, bo kilka razy mnie goniły, kiedy byłam tam z psem. Omijam je szerokim łukiem - mówiła.

Krowy chętnie plażują nad Gadding Dam

Niepozorny brytyjski zbiornik wodny to miejsce, w którym krowy często i chętnie wypoczywają. Wszystko dlatego, że w pobliżu znajdują się pastwiska, na których zwierzęta spędzają większość czasu. Dla odmiany wybierają się niekiedy na plażę - zrobiły tak nie tylko 13 sierpnia, ale także kilka dni wcześniej i dzień później. Widzieli je tam również inni turyści, przybywający w to miejsce.
Co więcej, gdy już krowy wybiorą się na plażę, opanowują ją skutecznie i zmuszają ludzkich plażowiczów do zajmowania małej powierzchni lub całkowitej rezygnacji z wypoczynku nad wodą.r e k l a m aZuzanna Ćwiklińska
fot. envato elements

Widziałeś już nasze video "Pełen wypas u Emilki Korolczuk na Ranczu w Laszkach"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a