Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Zobacz niezwykłe karykatury bohaterów serialu Rolnicy Podlasie

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Rolnictwo na luzie
Zobacz niezwykłe karykatury bohaterów serialu Rolnicy Podlasie
Rolnictwo na luzie Rolnicy. Podlasie
Data publikacji 22.08.2021r.

Białostocki rysownik Tomasz Brański przygotował 27 karykatur osób związanych z Podlasiem. Na rysunkach znaleźli się m.in. bohaterowie serialu "Rolnicy. Podlasie", w tym: Emilia Korolczuk, Geniek i Andrzej oraz Olek i Michał z Haciek.

Nie lada gratka dla fanów serialu "Rolnicy. Podlasie"  – ulubieni bohaterowie uwiecznieni na karykaturach

r e k l a m a

W Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury im. Anny Dernowskiej w Kalnicy na Podlasiu od czerwca okoliczni mieszkańcy i pozostali zainteresowani mają możliwość obejrzenia karykatur osób związanych z Podlasiem oraz gminą i miastem Brańsk. Autorem karykatur jest znany białostocki rysownik Tomasz Brański. Wśród 27 uwiecznionych na karykaturach osób znajdują się bohaterowie znanego programu dokumentalnego stacji Focus TV „Rolnicy. Podlasie”, którzy zamieszkują ten region.

Rysunki zostały wykonane na zamówienie ośrodka kultury w Kalnicy. Część osób, których wizerunki zostały uwiecznione na karykaturach, brało udział w czerwcowym otwarciu wystawy. Co więcej do większości narysowanych osób trafiły już oryginalne obrazy. Wartym podkreślenia jest fakt, że takiej wystawy w okolicy nie było nigdy wcześniej.

r e k l a m a

Twórczość Pana Tomasza Brańskiego opiera się na tworzeniu karykatur sytuacyjnych, które zawierają nie tylko portret danej osoby, ale i przymioty charakteryzujące daną osobę. Artysta swoje postacie rysuje ze zdjęć. Jak sam przyznaje, często łatwiej mu rysować osoby publiczne ze względu na większą dostępność zdjęć takich osób w sieci oraz duży wybór fotografii. Rysownik podkreśla, że czasami jest ciężko odwzorować rzeczywisty obraz człowieka. Zdarza się także, że niekiedy trudno rozpoznać narysowaną osobę. Zwłaszcza jeśli karykatura nie jest podpisana imieniem i nazwiskiem. Wtedy publiczność może pobawić się w zgadywankę typu: czy rozpoznajesz tę osobę. Wystawa składała się z dwóch części: znani Brańszczanie oraz Podlasianie. Więcej relacji z wystawy dostępnych jest na portalu bielsk.eu.

Bohaterowie hitu "Rolnicy. Podlasie" okiem karykaturzysty 

Na karykaturach znaleźli się m.in. – Geniek i Andrzej Onopniukowie, Emilia Korolczuk z Laszek oraz Olek i Michał Koszakowie z Haciek oraz inni Podlasianie, np. znani aktorzy czy muzycy, tacy jak: Jula, Magdalena Narożna (zespół "Piękni i Młodzi"), Zenon Martyniuk ("Akcent") czy Cezary Kosiński.

karykatura Emilia Korolczuk

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Płacisz tylko

156,00 zł SPRAWDŹ
  • Emilia Korolczuk z Laszek w otoczeniu zwierząt. Hodowla wielu gatunków i troska o ich los są znakiem rozpoznawczym rolniczki.
500
  •  Geniek i Andrzej – rolnicy z Plutycz – na tle swojego gospodarstwa i czerwonego traktora marki Ursus.


  • Michał i Olek Korszakowie – skromni, spokojni i pracowici rolnicy, którzy zajmują się hodowlą krów i uprawą zbóż.

Czy Pan Tomasz stworzył karykatury innych znanych polskich rolników?

Z racji tego, że rysunki zostały wykonane na zamówienie Pan Tomasz nie posiada karykatur innych osób związanych z rolnictwem. Jednakże nie wyklucza, że w przyszłości takowe powstaną, jeżeli będzie na nie zapotrzebowanie. 

Na pytanie tworzenie których karykatur bohaterów serialu „Rolnicy. Podlasie” sprawiło Panu Tomaszowi najwięcej radości odpowiedział, że najprzyjemniej rysowało mu się Gienka i Andrzeja. Zdaniem artysty, mężczyźni są swojscy i naturalni, co zdecydowanie działa na ich pozytywny odbiór.

  • Autoportret Tomasz Brańskiego, który jest białostockim rysownikiem amatorem. Tworzy satyryczne portrety znanych osobistości i osób prywatnych.

    Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

    Zdjęcia: rysunki udostępnione dzięki uprzejmości portalu bielsk.eu

Widziałeś już nasze video ""Rolnicy odsuną PiS od władzy". Protest AgroUnii w Środzie Wlkp."?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a