Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

100 tys. dolarów od AGCO na walkę z COVID-19

100 tys. dolarów od AGCO na walkę z COVID-19
Maszyny Rolnicze Wiadomości z branży
Data publikacji 11.11.2020r.

Założona przez koncern Agco (Fendt, Massey Ferguson, Valtra) fundacja przekazała europejskim i bliskowschodnim organizacjom non-profit ponad 100 tys. dolarów, a także środki ochrony indywidualnej i wyposażenie medyczne, aby wspomóc walkę z koronawirusem.

Do kogo trafiła pomoc?

Pieniądze trafiły do organizacji Trussell Trust w Wielkiej Brytanii, Światowego Programu Żywnościowego w Turcji oraz Banco de Alimentos de Madrid z Hiszpanii. Zostaną wykorzystane na zakup i rozdysponowanie racji żywnościowych i artykułów gospodarstwa domowego. To druga tego typu pomoc zrealizowana przez tę fundację. W pierwszej wsparła ona kwotą 100 tys. dolarów akcję Światowego Programu Żywnościowego ONZ, która skupiała się na najbardziej zagrożonych społecznościach w krajach Ameryki Łacińskiej i Afryki.

r e k l a m a

Agco nie tylko dostarcza sprzęt do walki z koronawirusem, ale i sam go produkuje

W Niemczech w zakładzie w Asbach-Bäumenheim na drukarkach 3D powstają przyłbice, które są przekazywane lekarzom, lokalnym organizacjom pomocowym, stowarzyszeniom zrzeszonym w Czerwonym Krzyżu oraz dentystom. Również we Francji w fabryce Massey Fergusona w Beauvais, na drukarkach 3D powstają przyłbice, które są przekazywane członkom lokalnej społeczności i pracownikom służby zdrowia. Zespół MF przekazał także szpitalowi w Beauvais 10 tys. maseczek chirurgicznych, rękawiczek i kombinezonów. W pomoc włączyła się także fabryka kombajnów we włoskim Berganze, która wśród swoich pracowników zebrała 20 tys. euro, by wesprzeć otwarte w miejscowym szpitalu centrum dla pacjentów z koronawirusem.

Przemysław Staniszewski
Zdjęcie: Archiwum

 

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a