Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Masz 40-letni ciągnik lub maszynę rolniczą? Możesz wygrać 5 tys. złotych

Masz 40-letni ciągnik lub maszynę rolniczą? Możesz wygrać 5 tys. złotych
Maszyny Rolnicze Konkurs
Data publikacji 08.01.2023r.

Jesteś właścicielem starego ciągnika. Pasjonują cię nadszarpnięty zębem czasu maszyny rolnicze. Mamy dla ciebie konkurs - "40 lat na biegu". Przyślij do redakcji zdjęcie swojej zabytkowej maszyny. Napisz w kilku zdaniach jej historię. I wyślij zgłoszenie. Na zwycięzców czeka nietuzinkowa nagroda – prezentacja w wydanym przez Tygodnik albumie o historycznych maszynach rolniczych, które pracowały na polskiej wsi. Można wygrać 5 tys. złotych.

Konkurs "40 lat na biegu" wystartował

Wiemy jakim zainteresowaniem cieszy się wśród Was nasza rubryka Technika Rolnicza. Jak ważna są dla Was nowości ze świata sprzętu agro. Wiemy również, że darzycie ogromną sympatią kultowe modele ursusa, zetora czy bizon.

Dla części z Was były to pierwsze w życiu pojazdy mechaniczne. I właśnie o takie chodzi w naszym konkursie. Do akcji można zgłosić skarb, który ma co najmniej 40 lat. Czyli taki, który był piękny i młody w latach 80. XX wieku.

Co Kapituła Konkursowa będzie brała pod uwagę? Przede wszystkim stan techniczny. Zależy nam na sprawnych maszynach. Szukamy zatem takich, które nadal pracują w gospodarstwie. I tych, co nie od dziś są atrakcją w ramach lokalnych imprez. Dumnie stoją w regionalnych muzeach. Są wizytówką wsi. Wożą pary młode do ślubów. Można się nimi przejechać w ramach rodzinnych festynów. Będzie nam niezmiernie miło, że dzięki naszej akcji zapomniany, ukryty pod zakurzoną plandeką ciągnik znów ujrzy światło dzienne. A jego właściciel opisze nam jego historię. Przetrze reflektory, przeczyści gaźnik. Wypoleruje karoserię i prześle nam jego zdjęcie.

r e k l a m a

Konkurs na 40-letnią maszynę rolniczą ma dwa etapy

Konkurs będzie przebiegał dwu etapowo.

Pierwsza część będzie polegać na zgłoszeniu do konkursu, którego należy dokonać przez stronę internetową www.40latnabiegu.pl.

W konkursie mogą wziąć udział czterdziestoletnie, sprawne maszyny rolnicze, którym należy zrobić zdjęcie i w maksimum 1800 znakach ze spacjami opisać jej historię. Ważne jest również podanie roku produkcji, nazwę modelu i producenta.

Następnie kapituła konkursowa wybierze 8 maszyn, których zdjęcia i historię zamieszczone zostaną na łamach Tygodnika Poradnika Rolniczego. Etap pierwszy będzie miał cztery odsłony. Po jednej w miesiącu. Począwszy od stycznia, a na kwietniu kończąc.

Gdy na łamach TPR zaprezentowane zostaną maszyny do akcji wkroczą internauci. Ich zadaniem będzie wybranie Miss lub Mistera Miesiąca.

Jak oddać głos na najlepszy ciągnik czy maszynę rolniczą?

Co zrobić by oddać głos? I tym razem wystarczy wejść na stronę www.40latnabiegu.pl i kliknąć w ikonę "głosuję w plebiscycie". Następnie w kilku zdaniach napisać uzasadnienie swojego wyboru. I gotowe. Co ważne, dla osób biorących udział w głosowaniu przygotowaliśmy cenne nagrody.

W maju będzie wielki finał. Do akcji znów wkroczy się kapituła konkursowa. W jej skład wejdą specjaliści z dziedziny mechanizacji rolnictwa i redakcji TPR. Jury wyłoni zwycięzcę całego konkursu "40 lat na biegu". Zwycięska maszyna rolnicza zostanie wybrana spośród tych, które zostały opisane na naszych łamach. Jury wybierze ją więc spośród 32 maszyn, które otrzymają poza nagrodami rzeczowymi również wyjątkowe wyróżnienie – zdjęcia ich maszyny wraz z historiami będą zamieszczone w albumie pod nazwą "40 lat na biegu. Historia maszyn rolniczych wykorzystywanych na polskiej wsi".

Liczymy, że akcja spotka się z dużym zainteresowaniem, a osoby, które zgłoszą do konkursu maszynę, zachęcą swoich bliskich, sąsiadów lub całą społeczność wiejską do oddania głosu na regionalną mechaniczną ślicznotkę.

r e k l a m a

Jakie nagrody czekają w konkursie 40 lat na biegu?

Oto jakie nagrody czekają na zwycięzców konkursu "40 lat na biegu":

  • Nagroda główna dla właściciela ciągnika to 5 000 złotych; 
  • Nagrody dla Czytelników, którzy oddadzą głos w plebiscycie i najlepiej opiszą wybór – 4 nagrody po 2 500 zł każda;
  • Dla właścicieli maszyn miesiąca nagrodą jest zestaw kluczy Zenox + gadżety.

Czekamy na Wasze zgłoszenia na naszej stronie www.40latnabiegu.pl.

40 lat na biegu

Dorota Słomczyńska

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a