Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

PROCAM CUP 2020 - IV edycja programu zakończona sukcesem

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
PROCAM CUP 2020 - IV edycja programu zakończona sukcesem
Uprawa wiadomości z branży
Data publikacji 29.09.2020r.

Jesteśmy już po czwartej edycji PROCAM CUP 2020, które jest największym piłkarskim wydarzeniem dla dzieci z małych miejscowości i wsi.

Tegoroczna edycja z powodu pandemii musiała odbyć się na zupełnie innych zasadach niż dotychczas. Dotąd był to turniej, w tym roku profesjonalne treningi piłkarskie, które czas podsumować.

IV edycja PROCAM CUP 2020

r e k l a m a

Czwartej edycji PROCAM CUP 2020 towarzyszyły same pozytywne emocje, dodatkowo pogoda dopisała, więc czego chcieć więcej? W treningach wzięło udział 6 województw, 36 zespołów, ponad 600 zawodników, a nawet kilkanaście zawodniczek. Organizatorzy wydarzenia, czyli firmy działające w branży rolniczej PROCAM Polska i BASF Polska, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania.

Czas na piłkarskie konkrety. Za część sportową wydarzenia odpowiedzialny był Marcin Dorna, któremu asystował trener młodszego pokolenia – Marcin Serafin. Prowadzone zajęcia składały się z dwóch części: treningowej oraz meczowej. W części treningowej trenerzy skupiali się na wypracowaniu prawidłowej techniki młodych zawodników. A w sparingach? Niekoniecznie liczył się ostateczny wynik, a przede wszystkim dobra zabawa. Piłka ma sprawiać przyjemność, dawać radość i cieszyć, bo na tak wczesnym etapie, to jest najważniejsze. Organizatorzy osiągnęli zamierzone cele, potwierdzeniem tego może być wielkość zainteresowania tym wydarzeniem. To pokazuje siłę polskiej piłki nożnej, przecież każdy z uczestników PROCAM CUP jest naszą nadzieją na lepszą przyszłość piłki nożnej.

r e k l a m a

.

Łączy nas Piłka

Gra w piłkarskiej ekstraklasie jest marzeniem wielu naszych młodych zawodników. Uczestnicy treningów m.in. mieli okazję zaprezentować się przed szefem szkolenia Lecha Poznań, Rafałem Ulatowskim. Takie spotkania są doskonałą okazją do wypatrywania perspektywicznie przyszłych zawodników i zapisywania sobie nazwisk tych najbardziej utalentowanych.

Projektowi PROCAM CUP od samego początku przygląda się również były trener Reprezentacji Polski Paweł Janas. Jego zdaniem, talenty rodzą się wszędzie, a rolą dorosłych jest odnalezienie ich i wyszlifowanie. I takie cele postawił sobie właśnie PROCAM CUP, organizując przedsięwzięcie dla dzieci z obszarów wiejskich.

Projekt PROCAM CUP 2020 w treningowej odsłonie okazał się strzałem w dziesiątkę! W dobie pandemii oraz wszystkich obostrzeń, organizatorzy znaleźli furtkę, by po raz kolejny zaszczepiać miłość do piłki nożnej wśród dzieci z małych miejscowości i wsi. Zorganizowanie treningów i sparingów okazało się być strzałem w dziesiątkę. Jak podkreśla Michał Ciszak, prezes PROCAM Polska oraz Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży BASF Polska, kolejne edycje wydarzenia przed nami. W jakiej odsłonie? Czas pokaże. Jedno jest pewne. Łączy Nas Piłka!


Marek Kalinowski za informacją PROCAM
Zdjęcia: Pixabay, Archiwum

Widziałeś już nasze video ""Nie będziemy umierać w ciszy". Rolnicy będą protestować w w całej Polsce"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a