StoryEditorPieniądze dla rolnika

Finansowanie podatku VAT w kredycie na maszynę? To naprawdę ważne

07.01.2021., 18:01h
Nawet do 80% nowych maszyn rolniczych kupowanych przez polskich rolników jest finansowanych z wykorzystaniem kredytu fabrycznego. Claas oferuje rolnikom sfinansowanie nie tylko zakupu ciągnika czy innej maszny, ale także kowty podatku VAT na tę maszynę.

Finansowanie podatku VAT w kredycie na maszynę – w trosce o bezpieczną inwestycję.

Rosnąca konkurencyjność firm oferujących maszyny rolnicze, a także odpowiednie zrozumienie potrzeb klientów, wpłynęły na coraz lepiej dopasowane, atrakcyjne oferty finansowania. Ze względu na to, że zakup maszyn wiąże się z wysokimi kosztami, które rolnik musiałby ponieść jednorazowo, zauważa się, że obecnie kredyty fabryczne oraz pożyczki stanowią niemalże nieodłączną część większości inwestycji i sięgają nawet do 70-80% zakupowanych nowych maszyn przez polskich rolników.

Finansowanie rozwiązanie gwarantuje nie tylko wyższą przewidywalność, związaną z ponoszeniem stałych kosztów, ale daje również szansę na zwiększenie inwestycji i utworzenie parku maszynowego. Wpływa to bezpośrednio na podniesienie bezpieczeństwa i wydajności pracy w gospodarstwie. Wykorzystywanie nowych technologii pozwala także na dokładniejsze prace w procesie produkcji rolnej i uzyskanie większych plonów o wyższej jakości. Podczas planowania zakupu nowych maszyn, należy zwrócić uwagę nie tylko na koszt netto, ale także na parametry finansowania podatku VAT, stanowiący aż 23% kwoty podstawowej. Marka CLAAS wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oferuje kompleksowy system finansowania, obejmujący również podatek VAT.

Zróżnicowanie kryteriów finansowania podatku VAT uzależnione jest przede wszystkim od ogólnych warunków kredytu fabrycznego, przyznawanego na zakup maszyny. Niekorzystne zapisy mogą wpływać na podniesienie kosztów kredytowania. Związane są one zazwyczaj z koniecznością spłacania dodatkowych odsetek lub nadplanową prowizją, stanowiąc nieprzewidziane obciążenie finansowe. Nabywcom maszyn rolniczych zależy na jasnych oraz jednolitych warunkach finansowania całej wartości maszyny. O sposobie wsparcia w spłacaniu podatku VAT opowiada przedstawicielka CLAAS Financial Services (CFS):

Zarówno wieloletnie doświadczenie, jak również codzienne rozmowy z rolnikami i wsparcie udzielane przez naszych pracowników przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych pokazują, jak ważnym elementem współpracy jest spójna oferta finansowania zakupu nowych maszyn. Ze względu na bezpieczeństwo finansowe naszych klientów, a także z uwagi na zrozumienie tych potrzeb, marka CLAAS położyła nacisk na jasne, klarowne i jednolite formy pożyczek. Aby podkreślić transparentność naszych działań, a także aby uprościć całą procedurę, nie oferujemy żadnej formy kredytów pomostowych czy innej dodatkowej pożyczki, z której finansowany byłby podatek VAT – podkreśla Monika Bieryło-Gęsicka, Dyrektor Finansowania Fabrycznego CFS. – Nasze pożyczki skonstruowane są tak, aby w ich zakresie znajdowało się także finansowanie podatku VAT. Cała usługa opiera się na tych samych warunkach – dodaje.

Oferta finansowania VAT dopasowana do klienta

W ramach pożyczek (zwykłej oraz europejskiej) finansowanie podatku VAT obejmuje aż do czterech miesięcy wsparcia dla klientów rozliczających się z podatku miesięcznie. Jeszcze korzystniejsza oferta skierowana jest do klientów rozliczających się kwartalnie – obejmuje nawet do sześciu miesięcy finansowania podatku VAT.

Propozycja, przygotowana przez firmę CLAAS  znajdzie zastosowanie również wśród klientów, którzy nie są tzw. VAT-owcami. Firma CFS (CLAAS Financial Services)  oferuje w takich sytuacjach finansowanie podatku VAT w pożyczce, rozłożonej na cały okres trwania umowy. CLAAS Financial Services w trosce o swoich klientów finansuje VAT w ramach jednej pożyczki redukując wszelkie dodatkowe koszty do minimum. Takie rozwiązanie od początku jego wdrożenia cieszy się ogromną popularnością wśród rolników. To nie tylko realizacja programu transparentności umów, ale także ogromne ułatwienie dla osób inwestujących w nowe maszyny. Dzięki takiemu podejściu do finansowania, mogą oni bez problemu przewidywać koszty, które będą ponosić w związku ze spłatą pożyczki. Umożliwia to utrzymanie bezpieczeństwa finansowego i buduje więź opartą nie na zobowiązaniach, ale na wzajemnym zaufaniu. Jednym z zadowolonych klientów jest pan Maciej z województwa dolnośląskiego.

Wiele lat temu zaufałem firmie CLAAS – w moim gospodarstwie, wykorzystuję wiele maszyn tej marki, wszystkie finansowane były przez CLAAS Financial Services.To dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na brak ukrytych kosztów. To też bardzo korzystne warunki kredytowania, dopasowany do moich możliwości wkład własny i dodatkowo wsparcie w opłaceniu podatku VAT. To naprawdę dogodne rozwiązanie, które odciąża rolnika, cała procedura jest niezwykle prosta, przebiega szybko i obejmuje kompleksowe doradztwo – komentuje Pan Maciej.

Podczas wybierania oferty finansowania kredytu należy zachować szczególną ostrożność. Finasowanie podatku VAT może się różnić od atrakcyjnych warunków kredytu na wartość netto inwestycji oferowanych przez inne instytucje finansowe. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na ukryte, dodatkowe koszty, w tym także nadplanowe prowizje. Firma CLAAS w swojej ofercie położyła nacisk na transparentność całego procesu finansowania, a także ułatwienie i ujednolicenie zarówno samego wsparcia kredytowego, jak i procedur, które są związane z zakupem maszyny. Spójna oferta, obejmująca całą wartość brutto inwestycji umożliwia łatwe skalkulowanie kosztów całego kredytu, czyniąc go bezpiecznym wyborem dla gospodarstwa.

 

Claas Polska.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 14:38