– Klienci z Polski i z Ukrainy nadal będą mogli liczyć na kompetentną sprzedaż, niezawodny serwis i szybkie zaopatrzenie w części zamienne – zapewnia dyrektor naczelny w Grimme.Agrarada
StoryEditorWiadomości z branży

Grimme właścicielem Agrarady

08.07.2023., 10:00h
Od 15 czerwca br. firma Agrarada z Brzezimierza, nieopodal Wrocławia, oficjalnie należy do grupy Grimme. Wedle zapowiedzi, wszystkim 20 pracownikom tego przedsiębiorstwa nowy właściciel przedstawił ofertę pracy.

Grimme przejmuje Agraradę

Agrarada została założona w 1999 roku przez Holendra Johana Kruijthoffa, który wcześniej był zaangażowany w uprawę ziemniaków w swoim kraju. Jeden z pierwszych pracowników, Arkadiusz Brzyski, został w 2004 roku wspólnikiem tej firmy. Od 2000 toku Agrarada dystrybuuje maszyny Grimme. W tym samym roku zaczęła sprzedawać sprzęt na Ukrainę, a od czterech lat prowadzi tam oddział, który mieści się w Korczowie w obwodzie lwowskim.

Polska jest jednym z najważniejszych obszarów upraw w Europie. Ten krok pozwala nam wzmocnić naszą pozycję na rynku – komentuje Sebastian Talg, dyrektor naczelny w Grimme. – Klienci z Polski i z Ukrainy nadal będą mogli liczyć na kompetentną sprzedaż, niezawodny serwis i szybkie zaopatrzenie w części zamienne.

Firma Grimme jest obecna w Polsce od ponad 40 lat

W 2010 roku w okolicach Środy Wielkopolskiej otworzyła własną spółkę handlowo-serwisową. Ośmiu pracowników Grimme Polska wspiera z tego miejsca partnerów handlowych i serwisowych oraz pełni funkcję łącznika między zakładem w Damme, a partnerami w kraju.

image

– Klienci z Polski i z Ukrainy nadal będą mogli liczyć na kompetentną sprzedaż, niezawodny serwis i szybkie zaopatrzenie w części zamienne – zapewnia dyrektor naczelny w Grimme.

FOTO: Agrarada

Przemysław Staniszewski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 03:21