StoryEditorWiadomości z branży

Jak COVID-19 wpłynął na sprzedaż maszyn rolniczych?

28.12.2020., 14:12h
Manitou Polska w bieżącym roku sprzeda taką samą ilość rolniczych ładowarek jak w minionych latach. Spadki zanotuje w segmencie maszyn budowlanych.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na rolnictwo?

Pandemia nie zahamowała sprzedaży w rolnictwie. Krowy trzeba karmić, zboże zbierać. Rolniczy cykl produkcyjny nie uległ załamaniu. Bezpośrednia zmiana dotyczyła tylko terminów dostaw maszyn rolniczych – informuje Wojciech Mańkiewicz, szef sprzedaży Manitou Polska. – Fabryki działają na innych zasadach, bo mają ograniczenia osobowe i kadrowe. I zamiast czekać na nowy sprzęt trzy miesiące, trzeba czekać dwa razy dłużej. Planując więc inwestycję na wiosnę przyszłego roku warto się zastanowić nad złożeniem zamówienia już teraz. My jesteśmy odpowiednio przygotowani. Poprosiliśmy naszych dilerów, aby zorganizowali większe zapasy stokowe u siebie. To gwarantuje dostępność maszyn.

Susza groźniejsza od pandemii Covid-19

Zdaniem specjalisty z Manitou Polska, groźniejsze od koronawirusa dla rolników, a w ślad za tym dla branży maszyn rolniczych są niekorzystne warunki pogodowe, a zwłaszcza brak opadów.

Sytuacja była trudna na początku roku, kiedy nie padało. Rolnicy przygotowywali się do suszy i ograniczali inwestycje. W maju sytuacja się zmieniła. Plony były zadowalające. Zainteresow...
Pozostało 85% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 08:31