StoryEditorWiadomości rolnicze

Już wkrótce Żniwa i siew z Top Agrar i Profi w Nagradowicach

07.07.2022., 08:07h
W gospodarstwie w Nagradowicach należących do PHR w Tulcach odbędzie się pokaz zbioru jęczmienia kombajnami, wydajne zbieranie słomy prasami. Będzie można zobaczyć także kultywatory i brony talerzowe w akcji. Jak wziąć udział w tym pokazie? 

W Nagradowicach odbędą się żniwa i siew zbóż z Top Agrar Polska oraz Profi

Impreza odbędzie się 12 lipca na polu Poznańskiej Hodowli Roślin w Tulcach (gospodarstwo Nagradowice), blisko węzła autostradowego Poznań Wschód, zjazd z drogi ekspresowej S5 Kleszczewo na drogę nr 434.

Organizatorzy zapewnili pokazy najnowszych kombajnów w łanie jęczmienia, efektywnego zbioru słomy wydajnymi prasami, szerokiego wachlarza bron talerzowych i kultywatorów do idealnego rozprowadzenia i wymieszania słomy z glebą. Oprócz fachowo komentowanych pokazów zaplanowano strefę wystawową, gdzie będzie można spotkać się nie tylko z przedstawicielami firm prezentowanych maszyn, ale także z przedstawicielami firm nasiennych i chemicznych.

W trakcie spotkania nie zabraknie interesujących prelekcji, poświęconych nowoczesnym sposobom prowadzenia upraw i co najważniejsze – możliwości osobistego sprawdzenia maszyn na polu testowym.

Jakie będą maszyny i jaki jest program żniw z Top Agrar i Profi?

Podczas pokazów będzie można zobaczyć w pracy m.in. kombajny zbożowe New Holland CH, prasy New Holland Pro Belt, pługi zawieszane PL45 od New Holland oraz kompaktowe brony talerzowe SDM tego producenta. Natomiast firma Kuhn zaprezentuje na polach w Nagradowicach m.in.: bronę talerzową Optimer L9000 oraz siewnik Aurock. Będzie można zobaczyć także podczas pracy bronę mulczową Ryś oraz agregat do uprawy i siewów bezorkowych Tygrys - obie maszyny od firmy Smela. Tech-Kom na polu chce zaprezentować pracę hedera taśmowego Geringhoff Truflex, kultywatora bezorkowego Amazone Cenius 4003-2 tx oraz agregatu uprawowo-siewnego Amazone Cirrus 4003-2

Z kolei program imprezy wygląda następująco:

  • 9.00 Rejestracja,
  • 9.15 Prezentacje maszyn na stoiskach, prelekcje,
  • 10.00 Pokaz maszyn uprawowych,
  • 12.00 Pokaz maszyn do zbioru słomy,
  • 13.00 Pokaz kombajnów,
  • 15.00 Indywidualne prezentacje maszyn na polach testowych,
  • 17.00 Zakończenie spotkania.

Wstęp na „Żniwa i siew z Top Agrar i Profi” w Nagradowicach możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na: www.zniwa.topagrar.pl.
Serdecznie zapraszamy.

Zobacz także materiał Wideo:

Magdalena Szymańska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 16:09