StoryEditorModernizacje maszyn

Kamerka na ładowaczu i inne patenty w maszynach rolniczych rolnika z Podlasia

22.09.2019., 15:09h
Rolnik spod Wysokiego Mazowieckiego hoduje bydło mleczne, ale również sam udoskonala maszyny rolnicze. Kiedy miał problemy z ładowaczem czołowym na ciągniku John Deere wymienił dwie rzeczy i ładowacz zyskał na sprawności. Zamontował też kamerkę na ładowaczu. Kamera wyposażona jest w promiennik podczerwieni. Obraz z kamery rolnik obserwuje na ekranie LCD umieszczonym w kabinie ciągnika.
Jest dumny z bycia rolnikiem. Udziela się społecznie, m.in. jest radnym w Banku Spółdzielczym w Sokołach, jako instruktor zajęć praktycznych egzaminuje oraz naucza, a w jego gospodarstwie prowadzone są zajęcia praktyczne. Żona jest nauczycielką, a w wolnym czasie pomaga mężowi w prowadzeniu gospodarstwa. Dodatkowo rolnik uwielbia majsterkować, naprawiać i unowocześniać sprzęt rolniczy. Park maszynowy to oczko w głowie gospodarza i jak sam wspomina, jest perfekcjonistą w tej dziedzinie.

Bardziej zbita pasza dla krów dzięki zamontowaniu siłownika 

Nasz bohater przejął gospodarstwo rolne po rodzicach po ukończeniu technikum rolniczego w Krzyżewie. Początki nie były łatwe, bo startował od 10 krów, sprzętu było niewiele, jednak zawsze była chęć do ciężkiej pracy i rozwoju. W latach 90. dorabiał w pobliskich warsztatach mechanicznych, gdzie rozwijał swoją pasję, jaką jest majsterkowanie. Ostatecznie postanowił zająć się gospodarstwem, zmodernizować je i unowocześnić, dzięki temu diametralnie zmienił park maszynowy oraz obejście gospodarstwa. Dzisiaj w większości jest utwardzone kostką brukową, co ułatwia utrzymanie czystości oraz znacząco w...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2023 18:47