NOWY przetrząsacz siana Krone Vendro C 1340. Aż 13,4 metra szerokości roboczejKrone/Canva
StoryEditorMaszyny zielonkowe

NOWY przetrząsacz siana Krone Vendro C 1340. Aż 13,4 metra szerokości roboczej

21.06.2024., 15:30h
Krone rozszerza serię modeli Vendro o nowy przetrząsacz siana Vendro C 1340 oferowany w dwóch wariantach wyposażenia. Jakich?

Seria Vendro od Krone

Vendro C 1340 to obecnie topowy model przetrząsacza karuzelowego z serii Vendro, oferowany w dwóch wariantach i wyposażony w koncepcję rotacyjną OptiTurn.

Vendro jest o 24 cm szerszy w porównaniu do swojego poprzednika KWT 1300. Zdaniem producenta, maszyna ta zapewnia większą moc i jakość pracy. W standardowym wyposażeniu przetrząsacza znajduje się odwracalny dyszel i ucho holownicze (44 mm) z możliwością zaczepienia od góry i od dołu, opcjonalnie w zaprzęg kulowy lub dyszel K80 oraz dwupunktowy układ zawieszenia ze sprężyną naciągową.

Jakie zalety ma Vendro C 1340?

Jedną z głównych zalet Vendro C 1340 jest to, że sprężyna równoważy obciążenie podczas zbliżania się do pozycji na uwrociu, dzięki czemu można bezpiecznie podróżować bez względu na to, do jakiego ciągnika jest podpięty przetrząsacz.

Koncepcja OptiTurn w przetrząsaczu od Krone

Koncepcja rotacyjna OptiTurn umożliwia wzorowe dopasowanie przetrząsacza karuzelowego do podłoża, szczególnie w terenie mocno pofałdowanym, ponieważ miernik obrotowy koła porusza się bardzo blisko trójwymiarowo zakrzywionych zębów OptiTurn zbierających czysty plon, bez strat podczas zgrabiania, które następnie rozprowadzają go równomiernie i luźno.

Regulacja kąta rozrzutu przetrząsacza

Kąt rozrzutu jest regulowany płynnie w zakresie od 13 do 19° bez względu na to, z jaką maszyną pracuje przetrząsacz.

– Duży kąt rozrzutu stosuje się przy intensywnym przygotowaniu lub przetrząsaniu pokosu, a płaski przy delikatnym obracaniu. Stanowi to podstawę do szybkiego suszenia przy jednoczesnym uniknięciu strat spowodowanych kruszeniem, szczególnie w przypadku upraw zawierających koniczynę. Oznacza to, że paszę wysokiej jakości można produkować nawet przy wąskich oknach żniwnych – czytamy na stronie producenta.

Ręczna korba regulowania wysokości roboczej

Kierowca może łatwo i szybko reagować na zmieniające się warunki poprzez ustawienie żądanej wysokości roboczej przetrząsacza, co jest możliwe bezpośrednio na maszynie przy użyciu ręcznej korby, ale istnieje możliwość skorzystania z regulacji hydraulicznej z kabiny ciągnika.

Na życzenie klienta maszyna może być wyposażana w płótno do wyrównywania krawędzi, które jest montowane po prawej stronie w kierunku jazdy i składane hydraulicznie za pomocą skrzynki sterującej, co zapobiega rozsypywaniu się plonu poza krawędź pola i stratom przy rozsiewie granicznym.

Lepszy komfort obsługi Vendro C 1340

Komfort obsługi Vendro C 1340 również jest lepszy w stosunku do jego poprzedników. Wysięgniki obrotowe można złożyć i rozłożyć z pozycji transportowej do pozycji roboczej w ciągu kilku sekund. Najpierw wysięgniki obrotowe są ustawiane w pozycji na uwrociu za pomocą urządzenia sterującego, które działa dwustronnie. Proces składania hydraulicznego odbywa się za pośrednictwem obwodu sekwencyjnego, co pozwala uniknąć nieprawidłowej obsługi i wynikającego z tego uszkodzenia maszyny. Po wykonaniu tych czynności można opuścić wirniki do pozycji roboczej za pomocą urządzenia sterującego działającego jednostronnie.

Podwójne zastosowanie osi transportowej Vendro C 1340

W Vendro C 1340, podobnie jak w Vendro C 1120 i KWT 1300 zastosowano opcjonalne hydrauliczne odciążenie osi transportowej, które jest dostępne w standardzie wersji Plus.

Odciążenie hydrauliczne osi transportowej działa w następujący sposób: podczas pracy element transportowy porusza się po podłożu bardzo blisko efektywnej powierzchni zębów i w ten sposób optymalnie prowadzi je po każdym konturze terenu. W celu uniknięcia uszkodzeń murawy podczas ciasnych skrętów można odciążyć oś transportową. Zmniejszenie ciężaru osi jest możliwe dzięki specjalnemu układowi hydraulicznemu.

Jaki napęd jest w Vendro C 1340?

Vendro C 1340 został wyposażony w całkowicie mechaniczny układ napędowy dla wszystkich tokarek. Składa się z przekładni głównej ze zintegrowanym, wolnym kołem, która w połączeniu z wałami napędowymi, bezobsługowymi sprzęgłami palcowymi Octo-Link i hermetycznie uszczelnionymi przekładniami obrotowymi, zapewnia maksymalną wydajność przy niskim zużyciu paliwa i minimalnej konserwacji.

Przeczytaj również:

image
 Pöttinger

Nowe maszyny zielonkowe od Pöttingera, w tym przyczepa Jumbo 5000

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: topagrar.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 08:51