StoryEditorWiadomości z branży

Nowe możliwości spółki BBC z Mirosławca

23.02.2019., 11:02h
Pod koniec stycznia br. w siedzibie firmy BBC sp. z o.o. w Mirosławcu odbyło się oficjalne otwarcie nowej hali produkcyjnej. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Jarosław Rzepa – wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego, Bogdan Wankiewicz – starosta wałecki, Piotr Pawlik – burmistrz Mirosławca, Dariusz Bartosik – wiceburmistrz Mirosławca, ks. Edward Matyśniak – proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Mirosławcu i ks. Marcin Wiśniowski.

Uroczystość rozpoczęła się od zwiedzenia nowej inwestycji, następnie zaprezentowano krótką historię spółki oraz film przedstawiający proces powstawania hali produkcyjnej.

Spółka BBC powstała w 2014 r. i w zamyśle jej twórców miała być dostawcą podzespołów i kompletnych produktów dla firm z wyrobioną marką rynkową. Do niedawna działalność prowadzona była w hali o powierzchni 4500 m2i obejmowała procesy spawania i lakierowania, montażu i magazynowania. Od początku swojej działalności spółka BBC produkuje dla trzech firm: Margoss i Blumenbecker – wózki do transportu wewnętrznego na terenie lotnisk oraz Metaltech – przyczepy burtowe typu DB. 

Niezbędne inwestycje

Wysoka jakość produkcji BBC skutkowała szybkim zwiększeniem zamówień ze strony współpracujących firm. Niestety, spółka pozbawiona własnego wydziału przygotowania części nie była w stanie sprostać tym wyzwaniom. Na szczęście w 2015 r. 
ogłoszono konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020, na tworzenie nowych miejsc pracy, który znakomicie wpisywał się w potrzeby firmy. Spółka potrzebowała powierzchni produkcyj...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 01:00