StoryEditorOpryskiwacze

Nowy opryskiwacz John Deere R975i. Czym się charakteryzuje?

22.01.2023., 14:01h
Podczas tegorocznych targów Polagra Premiery, gdzie prezentowane były najnowsze i najnowocześniejsze maszyny, na stoisku John Deere’a odwiedzający mieli okazję zobaczyć największy zaczepiany opryskiwacz, który producent obecnie ma w swoim portfolio – model R975i.  

Największy doczepiany opryskiwacz John Deere zaprezentowany na targach Polagra Premiery 2023

Na największych halowych targach w Europie Środkowo-Wschodniej nie mogło zabraknąć czołowych producentów maszyn rolniczych. Na tegorocznych targach Polagra Premiery, które miały miejsce w dniach 13.01-15.01.2023 r., John Deere zaprezentował swój największy doczepiany opryskiwacz - model R975i

Wprowadzony do sprzedaży w 2022 roku, najnowszy opryskiwacz amerykańskiego giganta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na opryskiwacze z większą pojemnością zbiornika - model R975i może pomieścić aż 7,5 tys. litrów oprysku! Ponadto maszyna posiada szerszą belkę opryskową i odznacza się wysoką dokładnością aplikacji, co przekłada się na mniejsze zużycie cieczy, a tym samym oszczędności.

Inteligentne rozwiązania w opryskiwaczu John Deere R975i

Podobnie jak poprzednie opryskiwacze z linii R900i, model R975i wyposażony jest w technologie rolnictwa precyzyjnego John Deere. Większa pojemność zbiornika pozwala na znacznie dłuższą pracę w polu, zwiększając produktywność przez umożliwienie pokrycia opryskiem znacznie większego areału za jednym przejazdem. Jak zapewnia producent, dwuobwodowy układ opryskowy PowrSpray skraca czas napełniania zbiornika, usprawnia aplikację oprysku i jeszcze bardziej zwiększa dokładność pracy.

Jako pierwsze spośród opryskiwaczy amerykańskiego producenta, zarówno modele z serii M900(i) oraz R900i będą dostępne z opcjonalnym 25-centymetrowym rozstawem dysz, czyli rozwiązaniem typu „On Centre”. Oznacza to, że między każdą parą dysz o rozstawie 50 cm, na belce opryskowej umieszczana jest dodatkowa dysza. John Deere dodał też korpus dyszy z dodatkową dyszą na obu końcach belki, aby umożliwić pełne pokrycie i wyeliminować niedostateczną aplikację w okolicach końcach belki.

Co więcej, wszystkie opryskiwacze zaczepiane będą mogły być wyposażane w opcje wprowadzone do serii R700i na rok 2021, czyli indywidualne sterowanie dyszami i nowe złącze z homologacją ISO do systemu zamkniętego obiegu. Co konkretnie dają obie innowacje operatorowi opryskiwacza?

  • Indywidualne sterowanie dyszami ogranicza nadmierne lub niedostateczne dawkowanie oprysku. Innymi słowy rolnik może efektywnie chronić swój plon, przy mniejszym zużyciu środków ochrony roślin i jeszcze na tym zaoszczędzić.
  • Nowe złącze z homologacją ISO do systemu zamkniętego obiegu zapobiega kontaktowi z opryskiem oraz jego rozlewanie - napełnianie opryskiwacza jest sprawniejsze i bezpieczniejsze dla środowiska oraz rolnika.

Opryskiwacz John Deere R975i – jakie innowacyjne funkcje posiada? Podsumowanie:

  • Zbiornik o pojemności 7500 l 1200 l/min z układem opryskowym PowrSpray™ i 98% precyzją aplikacji.
  • Wybór odpowiedniej dyszy w zależności od prędkości aplikacji z użyciem TwinSelect.
  • Funkcja indywidualnego sterowania dyszami - umożliwia skuteczną, ukierunkowaną aplikację.
  • Inteligentne funkcje i zintegrowane rozwiązania, takie jak TerrainCommand™ Pro, indywidualne sterowanie dyszami, rozstaw dysz co 25 cm i AutoDilute, dzięki którym operacje oprysku są szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze ze względu na zrównoważoną ilość oprysku.
Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdjęcia: John Deere
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 02:29