– Koncepcja powstania tego wielozadaniowego sklepu jest związana ze zmianą modelu biznesowego, który został ogłoszony w 2022 roku podczas konferencji biznesowej – informuje firma Kramp.Przemysław Staniszewski
StoryEditorWiadomości z branży

Pierwsze w Polsce Centrum Rolnicze Powered by Kramp otwarte

06.07.2023., 10:00h
W Starym Mieście koło Konina (Wielkopolskie) rozpoczęło działalność pierwsze w Polsce Centrum Rolnicze Powered by Kramp. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce w połowie czerwca br., a na tę uroczystość przebył Eddie Perdok, prezes firmy Kramp.

Pierwszy z pięciu wielozadaniowych sklepów Kramp‘a w Polsce już otwarty

Centrum Rolnicze Powered by Kramp jest flagowym sklepem firmy Kramp. Obiekt w Starym Mieście jest pierwszym z pięciu tego typu, które Kramp zbuduje w Polsce. Kolejny powstanie w przyszłym roku w Mielcu (woj. podkarpackie).

W budynku znajduje się hala sprzedaży o powierzchni 700 m2, dziewięćdziesięciometrowy magazyn, specjalna strefa testowania produktów wyposażona w osiem stanowisk (Kramp Lab) oraz sala szkoleniowa. Sklep oferuje szeroki wachlarz produktów, głównie z segmentu rolnictwa, ale także z kategorii ogrodnictwa, wyposażenia warsztatu i BHP.

Koncepcja powstania tego wielozadaniowego sklepu jest związana ze zmianą modelu biznesowego, który został ogłoszony w 2022 roku podczas konferencji biznesowej – informuje firma Kramp. – Od tamtej pory rozpoczęliśmy aktywny rebranding sklepów Grene do marki Powered by Kramp. Takich sklepów w Polsce jest już 65. Nadal działają również 64 sklepy własne oraz 36 franczyzowych pod marką Grene.

Czym zajmuje się firma Kramp?

Kramp to jeden z największych w Europie dostawców części zamiennych dla branży rolniczej. Firma została założona w 1951 roku w holenderskim Varsseveld. W 2022 roku osiągnęła dochód w wysokości 1,1 mld euro (o 7 procent wyższy w porównaniu z rokiem poprzednim), z tego 440 mln złotych zostało wygenerowanych w Polsce. Mocno, bo o 16,5 mln euro (o 12 procent) wzrosły również koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kramp obsługuje dzisiaj 55 000 klientów, z tego 4,5 tys. w naszym kraju. Posiada 11 centrów dystrybucyjnych oraz 24 biura sprzedaży. Zatrudnia ponad 3000 pracowników (550 osób w Polsce). Dziennie realizuje 180 tysiący zamówień.

Przemysław Staniszewski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. listopad 2023 03:23