Nowe przyczepy skorupowe Wieltonu. ”Sprawdzą się podczas żniw”Wielton/Canva
StoryEditorMaszyny rolnicze

Nowe przyczepy skorupowe Wieltonu. "Sprawdzą się podczas żniw"

27.06.2024., 11:30h
Wielton poszerza ofertę o nowoczesne przyczepy skorupowe. Co jest w nich atrakcyjnego dla rolnika?

Analiza rynku i potrzeb klienta zachęciła spółkę Wielton do poszerzenia oferty o nowe, innowacyjne pojazdy. W portfolio znalazły się dwie przyczepy i jeden rozrzutnik. Jednocześnie trwają prace nad projektem przyczepy hakowej o dopuszczalnej masie kontenera z ładunkiem wynoszącej 12 t.

Przyczepa skorupowa typu tridem z wywrotem bocznym

Przyczepa skorupowa typu tridem z wywrotem bocznym to nowość od Wielton Agro, która doskonale sprawdzi się podczas pracy w przestrzeni ograniczonej i niskich pomieszczeniach. Jej masa własna wynosi 11 ton, a całkowita 30 t. To, ile ładunku można przewieźć na przyczepie, zależy od tego, czy rolnik korzysta z nadstawek. Jeśli ich nie używa, to przewiezie maksymalnie 27 m3 ładunku. Do przyczepy można dopasować nadstawki o wysokości 300 mm, dzięki którym pojemność zwiększy się do 32 m3. W przypadku nadstaw o wysokości 600 mm jest to już 38 m3. Grubość podłogi w skrzyni przeładunkowej wynosi 6 mm, a ścian bocznych 4 mm. Przyczepa ma dwustronny system wywrotu: w tył i prawo/lewo. Maksymalny kąt wywrotu do tyłu to 45°, a na boki 35°. Ściany boczne można otwierać zarówno manualnie, jak i hydraulicznie.

– Mając na uwadze skomplikowaną sytuację rolników, w Wielton Agro swoje działania koncentrujemy na rozwoju portfolio o nowoczesne pojazdy, które w optymalny sposób będą wspierać ich działalność. Przyczepy rolnicze narażone są na wiele czynników powodujących ich uszkodzenia, dlatego w naszej firmie priorytetowe jest tworzenie bezpiecznych rozwiązań i ciągłe podnoszenie jakości produktów marki. W tym toku rozwinęliśmy ofertę o 3 pojazdy, które z powodzeniem sprawdzą się w codziennej pracy na gospodarstwie rolnym jak i podczas intensywnego okresu żniw – powiedział Dariusz Porzuczek,

image
Nowe przyczepy skorupowe Wieltonu. "Sprawdzą się podczas żniw"
FOTO: Wielton
Dyrektor Handlowy Wielton Agro.

Przyczepy skorupowe konish

Nowa przyczepa skorupowa konish o ładowności technicznej wynoszącej 16 t, jest nowością w tej serii. Na tle poprzednich modeli wyróżnia ją kubatura wynosząca 20 m3 przy wewnętrznej długości skrzyni ładunkowej wynoszącej 6 m. Masa przyczepy to 4 700 kg. Po zastosowaniu nadstaw na przyczepie można przewozić ładunek do 24 m3. Podłoga ma grubość 4 mm, a ściany boczne 3 mm i są gwarancją trwałości i wytrzymałości. Zastosowanie zmiennej geometrii ścian bocznych, zsypu na całej szerokości muldy oraz hydraulicznie podnoszonej klapy, ułatwia rozładunek produktów, a także wpływa na poprawę bezpieczeństwa użytkowania przyczepy.

– W 2024 roku z sukcesem zakończyliśmy prace badawczo-rozwojowe nad przyczepami skorupowymi typu tridem z wywrotem bocznym oraz konisch 16 ton. Ponadto, oferta sprzedażowa spółki została wzbogacona o rozrzutnik. Nie poprzestajemy jednak na tym i aktualnie pracujemy nad wprowadzeniem do oferty przyczepy hakowej 12 t – dodał Wojciech Osiecki, Kierownik Działu R&D Wielton Agro.

image
Nowe przyczepy skorupowe Wieltonu. "Sprawdzą się podczas żniw"
FOTO: Wielton

Rozrzutnik marki Wielton Agro

Rozrzutnik marki Wielton Agro o masie własnej 6 100 kg umożliwia załadunek i rozrzut do 14 ton ładunku. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości adapterów ładunek jest rozprowadzany na odległość 20 m. Pojemność skrzyni ładownej w standardowej wersji wynosi od ponad 11 do 17 m3 po użyciu nadstaw. Do łączenia z górnym zaczepem służy amortyzowany dyszel, zastosowano również sztywne zawieszenie. Ponadto rozrzutnik został wyposażony w dwuobwodowy, pneumatyczny układ hamulcowy oraz dwumetrowy, pionowy adapter rozdrabniający z tarczami Grazioli. Węże poprowadzono w przyjazny użytkownikowi i przemyślany sposób. Za pośrednictwem otwierających się tylnych części klapy możliwy jest np. rozsiew wapna. Pojazd wyposażono również w ergonomiczny pilot umożliwiający obsługę elektrozaworów sterujących funkcjami.

image
Nowe przyczepy skorupowe Wieltonu. "Sprawdzą się podczas żniw"
FOTO: Wielton

oprac. Justyna Czupryniak  za inf. pras. Wielton

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 02:04