Precyzyjne rolnictwo: innowacyjne rozwiązania Arag dostępne w KrampAnastasiia - stock.adobe.com/Kramp
StoryEditorMateriał promocyjny

Precyzyjne rolnictwo: innowacyjne rozwiązania Arag dostępne w Kramp

08.04.2024., 09:44h
W dzisiejszych czasach branża agro przechodzi dynamiczną transformację, w której innowacje technologiczne odgrywają kluczową rolę. Precyzyjne rolnictwo, oparte na zaawansowanych rozwiązaniach informatycznych i technologicznych, staje się nieodzownym narzędziem dla nowoczesnych gospodarstw rolnych. Warto przyjrzeć się bliżej tej fascynującej gałęzi oraz poznać niektóre z najnowszych produktów oferowanych przez liderów branży, takich jak firma Arag, aby zrozumieć, jakie korzyści mogą przynieść rolnikom.

Precyzyjne rolnictwo: definicja i zalety

Precyzyjne rolnictwo to podejście oparte na wykorzystaniu zaawansowanych technologii, takich jak GPS, teledetekcja, automatyzacja, oraz analiza danych, aby zwiększyć wydajność, optymalizować zużycie zasobów oraz minimalizować wpływ na środowisko. Dzięki zastosowaniu technologii, rolnicy mogą dokładniej monitorować warunki upraw, dostosowywać zabiegi agrotechniczne do specyficznych potrzeb poszczególnych obszarów oraz minimalizować straty. Zastosowanie precyzyjnego rolnictwa pozwala także na oszczędzanie wody, nasion, nawozu czy redukcję zużycia środków chemicznych.

Arag: wiodący gracz na rynku rolnictwa precyzyjnego

Jednym z kluczowych graczy na rynku rozwiązań dla precyzyjnego rolnictwa w dziedzinie akcesoriów do opryskiwania jest firma Arag. Stworzona przez nią linia produktów “Precision Farming” ma na celu zoptymalizowanie pracy pod względem czasu, kosztów i wydajności. W rozmowie z ekspertką ds. produktu w firmie Kramp, która jest oficjalnym dealerem marki Arag w Polsce, uzyskaliśmy cenne spojrzenie na najnowsze innowacje oferowane przez tego producenta.

image
Arag: wiodący gracz na rynku rolnictwa precyzyjnego
FOTO: Kramp

– Arag od lat jest pionierem w dziedzinie precyzyjnego rolnictwa, marka projektuje systemy dla inteligentnych maszyn rolniczych, oferując szeroki zakres innowacyjnych produktów, które znacznie ułatwiają pracę rolnikom. Produkty Arag są zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczać niezbędnych narzędzi do optymalnego zarządzania gospodarstwem – podkreśla Ewa Dzikowska z Kramp.

– Dzięki szerokiemu zakresowi produktów dedykowanych dla rolnictwa, firma Arag umożliwia efektywne i precyzyjne stosowanie środków ochrony roślin, nawozów oraz innych substancji na polach uprawnych” – kontynuuje ekspertka Kramp.

Kluczowymi produktami Arag dla opryskiwaczy z belką polową są poniższe komputery, jednostki sterujące, monitory i nowoczesne akcesoria:

image
Kluczowymi produktami Arag dla opryskiwaczy z belką polową są komputery, jednostki sterujące, monitory i nowoczesne akcesoria
FOTO: Kramp

Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Zapytaliśmy Ewę Dzikowską, które produkty wśród szerokiej oferty Arag warto wyróżnić. Poniżej lista 3 wybranych produktów, którym warto się przyjrzeć.

1. Jednostka sterująca IBX100 Sprayer/Hydraulic - to jednostka sterująca, która, po podłączeniu do monitora Arag (Delta80/Bravo400S/Ninja), umożliwia zarządzanie wszystkimi zaawansowanymi funkcjami opryskiwacza polowego. Na jednym ekranie wyświetlane są wskazówki dotyczące nawigacji i parametry do zarządzania opryskiwaniem.

2. Komputer do odchwaszczania bravo 180s – komputer bravo 180 S jest komputerem kompaktowym i niedrogim będącym równocześnie wyjątkowo skutecznym i dokładnym, dzięki czemu jest w stanie sprostać wymaganiom użytkowników maszyn rolniczych o średnich i dużych wymiarach.

3. System kierowania automatycznego Polaris – to nowy wspomagany system kierowania, podłączony do Delta 80/Bravo 400S lub Ninja, automatyzuje kierowanie zarówno na przebiegach prostych jak i skrętnych. W fazie projektowania szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo, przyjmując innowacyjne rozwiązania, zarówno w odniesieniu do sprzętu jak i oprogramowania.

– To tylko kilka przykładów z ciekawej oferty produktowej Arag. W ofercie znajduje się szereg innych rozwiązań takich jak: oprawy dysz i zawory, w tym innowacyjny zawór SELETRON, który zamontowany na oprawie dysz, pozwala na niezależne sterowanie każdej pojedynczej dyszy czy zawór elektromagnetyczny FLOWTRON, który otrzymał nagrodę EIMA 2022 za innowację techniczną a także szeroka gama filtrów szeregowych i ssących, modułowe zespoły sterujące, przepływomierze i wiele innych – zaznacza Ewa Dzikowska z Kramp.

Partnerstwo z Arag: innowacje dla precyzyjnego rolnictwa

W ostatnim kwartale 2023 roku firma Kramp została oficjalnym dealerem Arag w Polsce.

– Współpraca z Arag to gwarancja dostępu do najnowszych rozwiązań i technologii, które mogą znacząco poprawić wyniki produkcji rolniczej. W naszych magazynach posiadamy szeroką ofertę produktów, które są dostępne „od ręki”. Dzięki temu rolnicy mogą szybko i sprawnie uzyskać niezbędne narzędzia do precyzyjnego prowadzenia swoich gospodarstw, co dla Kramp jako firmy stawiającej na innowacje, jest szczególnie ważne – podkreśla ekspertka z Kramp.

Podsumowanie

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom firmy Arag takim jak systemy monitoringu GPS i komputerowego, a także dysze, pokrywy, zawory, filtry i szereg akcesoriów, rolnicy mogą dokładniej monitorować stan swoich upraw, dostosowywać zabiegi agrotechniczne do indywidualnych potrzeb poszczególnych obszarów oraz minimalizować zużycie zasobów i wpływ na środowisko. Współpraca z Arag poprzez firmę Kramp daje dostęp do szerokiej gamy innowacyjnych produktów, które mogą znacząco usprawnić Twoją pracę.

Gdzie znajdę produkty marki Arag?

Jeżeli jesteś dealerem lub klientem OEM, produkty marki Arag zakupisz na stronie Kramp www.kramp.com. Klienci indywidualni mogą je nabyć w sieci sklepów Powered by Kramp, Grene i u dealerów Kramp. Listę punktów znajdziesz na stronie Znajdź dealera Kramp - KRAMP. Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się ze specjalistą ds. produktów firmy Kramp i napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 05:28