Jałóweczka uzyskała indeks gTPI na poziomie 3180! Okazuje się, że jest najlepsza w Polsce.Kolasińska
StoryEditor

Jałówka od Moniki i Tomka Cieślików jedną z najlepszych w Europie. Potwierdzają to badania z USA

28.06.2024., 10:00h
Sukces hodowlany Rolników z Podlasia! Monika i Tomek Cieślik z Pokaniewa mają w stadzie jałówkę o najwyższym indeksie gTPI.

Sukces Rolników z Podlasia. Mają najlepszą jałówkę

Gospodarstwo Moniki i Tomka Cieślików z Pokaniewa na Podlasiu odniosło ogromny sukces hodowlany. Ich jałówka osiągnęła imponujący amerykański indeks 3180 gTPI. 

- Nasze zwierzę osiągnęło super indeksy! Badania wysłaliśmy do USA i okazało się, że nasza 8-miesięczna jałówka ma 3180 gTPI. To główny indeks amerykański. Co jakiś czas, sezonowo wysyłamy próbki, żeby mieć kontrolę i żeby widzieć jak nasze gospodarstwo plasuje się na arenie zachodniej. Chcemy cały czas trzymać rękę na pulsie. Nasze zwierzę jest numer 1. w Polsce, jest bardzo wysoko w Europie - mówi z dumą Tomek Cieślik i dodaje, że praca hodowlana, choć bardzo ciężka, jest satysfakcjonująca. 

Święto u Cieślików. "Idziemy w dobrym kierunku"

Z okazji uzyskania wysokiego indeksu Cieślikowie zorganizowali małą imprezę. Zaprosili wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu: swoją rodzinę, lekarza weterynarii prowadzącego stado Tomka Nowaka, żywieniowca Michała Lacha oraz inseminatorów.

- To jest naprawdę coś, co pokazuje, że nie próżnujemy, że się rozwijamy, że nam się udaje i idziemy w dobrym kierunku - mówi Monika Cieślik.

image
Jałóweczka uzyskała indeks gTPI na poziomie 3180! Okazuje się, że jest najlepsza w Polsce! 
FOTO: Kolasińska

Krowy i jałówki od Cieślików na wystawie w Szepietowie

Cieślikom będzie można pogratulować sukcesu osobiście w najbliższy weekend w Szepietowie na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Co prawda ich jałóweczka na wystawę nie pojedzie, ale pojechały za to trzy inne jałówki i dwie krowy. Przebywają tam już od wtorku i są przygotowywane przez najlepszych młodych fitterów w ramach Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców.

image
targi

Targi Szepietowo 2024 już 29 i 30 czerwca. Jaki program Wystawy Zwierząt Hodowlanych?

Dorota Kolasińska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 05:49