– Po długoletniej pracy w gospodarstwie rodzice osiągnęli już wiek emerytalny. Ciężko byłoby zostawić, to wszystko na co całe życie pracowali – przyznaje Jarosław Niedźwiecki.TPR
StoryEditorReportaż z gospodarstwa

Młody rolnik przejął gospodarstwo od rodziców. Właśnie postawił nową oborę

24.06.2024., 15:30h
To była długo rozważana i jednocześnie odważna decyzja. Pomimo wielu obaw i jakże niestabilnych dla rolnictwa czasów, Jarosław Niedźwiecki zdecydował się jednak, że na ojcowiźnie pozostanie, mając przy tym pełną świadomość, że jedyną szansą utrzymania się na gospodarstwie jest jego szybki rozwój.

Młody rolnik został na wsi i nie żałuje swojej decyzji

Po długoletniej pracy w gospodarstwie rodzice osiągnęli już wiek emerytalny. Jakże ciężko byłoby zostawić, to wszystko na co całe życie pracowali. Zostałem więc na wsi i nie żałuję i mam ogromną nadzieję, że to co już udało mi się osiągnąć i co jeszcze zamierzam pozwoli utrzymać się na rynku mleka – powiedział nam na wstępie Jarosław Niedźwiecki, który rozsądnie inwestuje w swoją mleczną przyszłość.

O tę byłoby bardzo trudno, gdyby nie nowa obora, która zastąpiła starą uwięziówką z siedemnastoma utrzymywanymi w niej krowami. Od 7 miesięcy młody gospodarz cieszy się z użytkowania wolnostanowiskowego obiektu, który całkowicie zmienił oblicze dawnej produkcji.

image
Przy jednej ze ścian bocznych obiektu gospodarz wykonał wybieg dla młodzieży....
Pozostało 86% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 21:15