Shutterstock
StoryEditorSpółdzielnie mleczarskie

Dumpingowie ceny masła w supermarketach. Mleczarnie zawiadamiają UOKiK

26.02.2024., 14:00h
W sklepach popularnych sieci handlowych pojawiło się masło, którego ceny są znacznie poniżej kosztów produkcji. Na zaistniałą sytuację zareagował Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, który powiadomił UOKiK o stosowaniu dumpingu cenowego.

Tomasz Chróstny
Prezes
Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Szanowny Panie Prezesie

Uprzejmie informuję Pana Prezesa, że już od pewnego czasu napływają informacje do Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego o dumpingowych cenach sprzedaży masła w sieci sklepów Biedronka i Kaufland. Cena masła na półce tych sklepów wynosi od 14,75 zł/kg do 17,25 zł/kg (gazetka Biedronki oferta od 12.02 – 17.02 oraz gazetka Kauflandu oferta od 8.02 – 14.02). Według nas, jest to cena zdecydowanie poniżej kosztów produkcji i w związku z tym rodzi się pytanie: jak to jest możliwe.

Oferowanie klientom produktów poniżej kosztów produkcji jest nie tylko nieuczciwe, ale i zagraża naszej gospodarce. Tego typu zachowania są typowymi działaniami marketingowymi niemającymi nic wspólnego z gospodarką rynkową a wręcz przeciwnie, kształtują fałszywy jej obraz. Mając powyższe na względzie, prosimy o zainteresowanie się sprawą i podjęcie zdecydowanych działań.

Z poważaniem

Waldemar Broś
Prezes Zarządu KZSM

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 16:45