W ramach ogólnopolskiej akcji ”Serenada dla dzieci”, SM Spomlek otworzył w tym roku 6 nowych Serenadowych kącików zabaw.firmowe
StoryEditorSerenada dla dzieci

SM Spomlek stworzył już 6 nowych kącików dla dzieci w szpitalach

20.04.2024., 15:00h
Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek kontynuuje swoją misję tworzenia przyjaznych miejsc dla dzieci w szpitalach na terenie Polski. W ramach ogólnopolskiej akcji "Serenada dla dzieci" firma otworzyła w tym roku 6 nowych Serenadowych kącików zabaw. Te inspirujące miejsca dla najmłodszych powstały w: Lęborku, Bartoszycach, Dziekanowie Leśnym, Pasłęku, Środzie Wielkopolskiej i Malborku.

Nie pięć, a sześć szpitali ma teraz nowy Serenadowy Kącik Zabaw dla dzieci na oddziale pediatrycznym

W konkursie zorganizowanym przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek, w listopadzie można było zgłosić szpital z oddziałem pediatrycznym. W grudniu wybranych 20 placówek medycznych z całego kraju wzięło udział w głosowaniu na dedykowanej stronie internetowej www.serenadadladzieci.pl. Łącznie oddano 353 tysiące 140 głosów! Zgodnie z zasadami, wygrało 5 szpitali z największą liczbą głosów. Natomiast firma postanowiła ufundować dodatkowy, szósty Serenadowy kącik zabaw dla szpitala w Pasłęku, który zdobył niewiele mniej głosów od szpitala w Dziekanowie Leśnym.

Serenadowe kąciki zabaw to projekt, który ma już 6 lat i nadal cieszy się ogromnym powodzeniem i zaangażowaniem społeczności, które chcą podarować szpitalowi miejsce odpoczynku, zabawy dla dzieci. Piękne w tej akcji jest to, że budzi ona same pozytywne emocje, zaprasza do zabawy polegającej na głosowaniu a jednocześnie jednoczy ludzi wokół wspólnej idei. W każdej z placówek medycznych dowiadujemy się o tym, jak aktywnie uczestniczyli w głosowaniu, jak zachęcali innych, jak walczyli o Serenadowy kącik zabaw dla swoich dzieci, wnuków, siostrzeńców. Zaangażowane są całe rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, urzędy z danej miejscowości. Personel jednego szpitala głosuje na szpital ościenny. Wsparcie, współpraca i determinacja to słowa najlepiej pasujące do tej akcji – mówi Aneta Mostowiec – rzecznik pasowy SM Spomlek.

Dzięki Serenadowym Kącikom Zabaw chore dzieci mogą mieć chwilę radości i oddechu od codzienności

Te wyjątkowe Serenadowe kąciki zabaw są rezultatem ogromnego zaangażowania społeczności lokalnych oraz wsparcia społeczności internetowego głosowania. Dzięki temu dzieci chore mogą mieć chwilę radości i oddechu od codzienności, co wpływa korzystnie na ich samopoczucie i proces leczenia. Akcja ta jest także wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, którą SM Spomlek realizuje poprzez różnorodne inicjatywy na rzecz społeczności, w których działa.

Oprac. Beata Dąbrowska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. maj 2024 03:45