Biogazownie rolnicze AgriKomp - Garczyn OrleAgriKomp
StoryEditorOZE

agriKomp buduje 4 nowe biogazownie rolnicze. Gdzie powstaną?

19.10.2023., 11:52h
agrikomp już teraz realizuje budowę dwóch biogazowni rolniczych, a wkrótce przystąpi do kolejnych inwestycji. Łączna moc wszystkich tych inwestycji w odnawialne źródła energii wyniesie niemal 3 MW. Gdzie będą budowane nowe biogazownie?

agriKomp stawia nowe biogazownie rolnicze

agriKomp Polska podało, że obecnie buduje dwie biogazownie rolnicze w miejscowości Gródek oraz w miejscowości Garczyn (Orle). Obie inwestycje mają mieć moc po 499kW każda.

Co więcej, wkrótce spółka rozpocznie budowę czterech nowych projektów biogazowni rolniczych. W najbliższych miesiącach rozpoczną się prace budowlane nad instalacjami o mocy od 330 do 499kW w powiatach:

  • żuromińskim,
  • łódzkim,
  • płońskim,
  • sochaczewskim.

Zwiększenie mocy dwóch już istniejących biogazowni

Jak podaje firm, dwie z planowanych realizacji dotyczą rozbudowy istniejących instalacji zlokalizowanych przy gospodarstwach rolnych. Te inwestycje pozwolą zwiększyć moc już istniejących biogazowni, które także tworzył agriKomp,  z dotychczasowej mocy około 499kW do mocy 1MW. Z kolei koljne dwie biogazownie rolnicze mają uzyskać moc 330kW.

Jak podaje agriKomp Polska, całkowita wartość nowych inwestycji wyniesie około 63 milionów złotych. 

Spółka planuje już budowę kolejnych biogazowni rolniczych

– Jesteśmy pewni, że nowe biogazownie staną się przykładem dla innych, inspirując do odważnego inwestowania w nowoczesne instalacje biogazowe. Jeszcze w tym roku w naszych planach jest podpisanie kolejnych 9 kontraktów dla projektów o mocach od 125 kW do 999 kW – powiedział Przemysław Krawczyk, prezes agriKomp Polska.

Warto także dodać, że w 2022 roku agriKomp Polska uruchomiła aż 8 nowo-wybudowanych przez siebie instalacji.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 05:33