”Skorzystaj na zielonej transformacji” – startuje kampania Banku BNP ParibasGetty Images/iStockphoto
StoryEditorMateriał promocyjny

„Skorzystaj na zielonej transformacji” – wystartowała kampania Banku BNP Paribas inspirująca Klientów agro do inwestycji i zdobywania wiedzy

05.06.2023., 15:08h
Bank BNP Paribas ruszył z kampanią „Skorzystaj na zielonej transformacji”, propagującą wiedzę o korzyściach z „zielonych zmian”, jakie mogą odnieść Klienci z branży agro. Zmiana modelu prowadzenia biznesu na bardziej zrównoważony, to nie tylko kwestia odpowiedzialności za planetę, ale też radzenia sobie z rosnącymi kosztami energii, odpowiedź na nowe regulacje prawne i oczekiwania społeczne. Bank zwraca uwagę na możliwości wsparcia produkcji rolnej i przetwórstwa rolno-spożywczego w zakresie finansowania „zielonych inwestycji”, ale też na narzędzia i źródła wiedzy, które mogą stanowić wsparcie odpowiedzialnych działań Klientów.

Kampania „Skorzystaj na zielonej transformacji” zwraca uwagę na trzy filary transformacji. To poprawa efektywności energetycznej, rozwój odnawialnych źródeł energii oraz przejście na produkcję zrównoważoną lub ekologiczną. Bank BNP Paribas oferuje różnorodne produkty, które pozwalają finansować inwestycje w tych obszarach, zarówno z wykorzystaniem dotacji unijnych, jak i bez nich – są to kredyty komercyjne, kredyty z dopłatami do odsetek oraz pożyczki leasingowe. Ponadto, we współpracy z Generali TU S.A., bank daje możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza ubezpieczeń, obejmujących też odnawialne źródła energii.

 

Bank dba o poszerzanie świadomości i wiedzy swoich Klientów agro. Na platformie Agronomist.pl, stanowiącej kompendium wiedzy i narzędzi potrzebnych w nowoczesnym rolnictwie, bank udostępnia im m.in. artykuły przybliżające dobre praktyki zrównoważonej produkcji, narzędzia do zarządzania gospodarstwem, jak również narzędzia do oceny wpływu prowadzonej działalności rolniczej na środowisko naturalne. Klienci banku znajdą tu m.in. kalkulatory: AgroEmisja - do prostego liczenia emisji gazów cieplarnianych i śladu wodnego w gospodarstwie rolnym i RegAgri Explorer – do liczenia potencjału gleby rolniczej do redukcji i magazynowania CO2 w zależności od wybranych praktyk rolnictwa regeneratywnego.

 

Na potrzeby kampanii powstał specjalny raport pt.: „Potencjał finansowania poprawy efektywności energetycznej w polskim rolnictwie”, przygotowany dla banku przez Stowarzyszenie na rzecz efektywności im. inż. Krzysztofa Żmijewskiego. Bank udostępnia na swojej stronie www. jego wybrane fragmenty w formie krótkich broszur, z których można dowiedzieć się więcej o poprawie efektywności energetycznej w takich produkcjach jak: hodowla i chów trzody chlewnej, bydła mlecznego, drobiu oraz produkcji szklarniowej. Dodatkowo podpowiada jak je sfinansować. Producentów, którzy są zainteresowani rozszerzoną wersją raportu lub szukają odpowiedzi na pytania dotyczące poprawy efektywności energetycznej w zaplanowanej przez nich inwestycji, bank zachęca do bezpośredniego kontaktu.

 

Więcej szczegółów nt. kampanii oraz fragmenty ww. raportu można znaleźć na stronie: https://www.bnpparibas.pl/rolnicy/ kredyty/zielona-transformacja-agro

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 05:32