Andrzej sieje nawózyt/zrzutekran/AndrzejiGienek
StoryEditorAndrzej sieje nawóz

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" rozwoził nawóz. "Chociaż śladów narobił" [WIDEO]

28.06.2023., 16:30h
Jak podkreśla Andrzej z programu "Rolnicy. Podlasie" jego gospodarstwo jest prowadzone niemalże w 100% ekologicznie, jednak lekki wysiew nawozów rolnik uznaje za wskazany, dlatego w jednym z ostatnich odcinków zaprosił widzów do oglądania pracy przy rozsiewaniu nawozów.

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wysiewa nawóz na pole

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" prowadzi kanał na You Tube o nazwie "Gienek i Andrzej", który zgromadził już 100 tys. subskrybentów. Mężczyzna z zaangażowaniem prezentuje widzom efekty swojej pracy w gospodarstwie. W jednym z ostatnich odcinków zdecydował się na nagranie wysiewu nawozów. Andrzej od razu zapowiedział widzom, że nie zamierza wysiewać dużych ilości substancji, ponieważ liczy na obsianie nim jeszcze upraw trawy i rzepy.

– Dzisiaj pojadę rozsiać nawozy, choć moje gospodarstwo jest praktycznie ekologiczne, jednak pojadę dla zasady, żeby choć trochę było widać, że posiane – powiedział Andrzej.

Andrzej zabrał na pole za mało nawozu

Andrzej do siewki wsypał jedynie dwa worki nawozu, ponieważ stwierdził, że tyle wystarczy. Widzowie mieli jednak nieco wątpliwości co do tego, czy postąpił słusznie, ponieważ kamera zarejestrowała moment, kiedy nawóz się skończył, a ten nastąpił bardzo szybko.

"Swoją drogą to jakoś marnie z góry wygląda ten zasiew. Jakieś gołe placki. No, chyba że te zielone to perz" – skomentował internauta.

"Na powrocie już nic w rozsiewaczu nie było starczyło może w jedną stronę, Andrzej jeszcze wysiada i sprawdza, czy pusty rozsiewacz" – dodał kolejny.

"Te 60 kg to wyleciało na pierwszym przejeździe, a ten jeździł i jeździł z pustym lejkiem. No, ale co tam, chociaż śladów narobił" – ironizowali internauci.

"Rolnicy. Podlasie" – emisja w każdą niedzielę

Program "Rolnicy. Podlasie" jest emitowany w stacji Fokus TV w każdą niedzielę o godz. 20.00. Głównym założeniem produkcji jest przedstawienie życia rolników z Podlasia.

Oprac. Justyna Czupryniak

źródło: YT/Gienek i Andrzej

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 02:39