StoryEditorWiadomości rolnicze

Andrzej z Rolnicy Podlasie skończył 40 lat. Jakie gospodarstwo ma rolnik z Plutycz?

11.12.2022., 17:12h
Andrzej Onopiuk okazał się jedną z największych gwiazd programu “Rolnicy. Podlasie”. Program przyniósł mu ogromną rozpoznawalność i sporą grupę fanów. Pod koniec listopada Andrzej skończył 40 lat. Z tej okazji przypominamy, kim jest i jak wygląda jego gospodarstwo!    

Kim jest Andrzej z Plutycz?

Andrzej Onopiuk wraz z ojcem Gienkiem pojawiają się w serialu “Rolnicy. Podlasie” od 1 sezonu. Występując przed kamerą, pokazują widzom w całej Polsce jak wygląda ich codzienne życie i praca w gospodarstwie. Andrzej ma także rodzeństwo: brata Jarka, który również pomaga w gospodarstwie, oraz siostrę, która nie pojawia się przed kamerami. 

- Dla niektórych jest wstyd być rolnikiem, a dla mnie nie, bo dla mnie to się podoba - przyznał w pierwszym odcinku, swoją szczerością i bezpośredniością podbijając serca widzów. 

Z czasem Andrzej wyrósł na jedną z największych gwiazd programu o rolnikach z Podlasia, a gospodarstwo w Plutyczach zaczęli odwiedzać fani. Rolnik cieszy się sławą, jednak co jakiś czas wspomina, że brak mu w życiu jeszcze jednej rzeczy: ukochanej kobiety u boku.

Jakie maszyny ma w gospodarstwie Andrzej z Podlasia?

Stan gospodarstwa Andrzeja z Podlasia to coś, co interesuje większość rolników, śledzących jego losy. Nie ma bowiem wątpliwości, że budynki gospodarcze są wiekowe i dość mocno zaniedbane. Podobnie rzecz ma się z maszynami. Jednak fani, którym na sercach leży dobro Andrzeja, pomagają mu, jak mogą. Jednym z efektów takiej pomocy był zakup belarki, która jednak niestety uległa zniszczeniu. 

Przeczytaj także: Andrzej z Rolnicy Podlasie zniszczył belarkę, którą rok temu otrzymał od fanów

W gospodarstwie Onopiuków na co dzień pracuje wysłużony ciągnik Ursus C360, który jakiś czas temu przeszedł spektakularną metamorfozę i został odnowiony, oraz Ursus 1014. 

Przeczytaj także: Andrzej z Rolnicy Podlasie odebrał Ursusa po remoncie. Jak ocenia efekty? 

Prócz dwóch ciągników i belarki, Andrzej z Plutycz ma między innymi także ładowacz czołowy. Taki arsenał maszyn to często za mało, by sprostać potrzebom gospodarstwa, więc rolnikowi zdarza się wypożyczać sprzęt np. do siewu lub innych prac, których nie jest w stanie wykonać sam. 

Przeczytaj także: Andrzej z Rolnicy Podlasie sieje kukurydzę. Na polu maszyny za PÓŁ MILIONA złotych 

Jak duże jest gospodarstwo w Plutyczach i jakie zwierzęta tam są? 

Andrzej reklamował swoje gospodarstwo w programie “Rolnicy. Podlasie” przede wszystkim zwracając uwagę na niebieskie krowy, sprowadzone z Litwy. W 2021 roku w Plutyczach było około 40 sztuk bydła, jednak wówczas Andrzej zapowiadał, że część zostanie sprzedana, gdyż zaczęło się robić zbyt ciasno. Prócz tego na podwórku Gienka i Andrzeja można zobaczyć sporo drobiu, głównie kury, kaczki oraz gęsi. Jednak rolnicy zajmują się nie tylko hodowlą, ale także uprawą ziemi. Łącznie gospodarują na ok. 50 ha. Uprawiają zboże i kukurydzę. 

Przeczytaj także: Ile kukurydzy zebrał Andrzej z Rolnicy Podlasie? Jaki miał plon? [WIDEO] Zuzanna Ćwiklińska
zdjęcia: Gienek i Andrzej Plutycze/youtube

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 12:17