StoryEditorŚrodki Ochrony Roślin

Askalon 125 SC – nowy polski fungicyd na choroby zbóż

06.06.2019., 18:06h
Askalon 125 SC jest nowym fungicydem firmy CIECH Sarzyna do efektywnej walki z uciążliwymi chorobami zbóż m.in. z mączniakiem prawdziwym i septoriozą. Nowy fungicyd jest uzupełnieniem dotychczasowej oferty CIECH Sarzyna w zakresie ochrony zbóż przed chorobami.

Askalon 125 SC reprezentuje bardzo nieliczną grupę produktów zawierających substancję aktywną flutriafol (125 g/l). Fungicyd należy stosować w dawce 1,0 l/ha w takich uprawach jak pszenica ozima, pszenżyto ozime i jęczmień jary. Optymalny moment aplikacji to okres od początku fazy strzelania w źdźbło do pełni fazy kłoszenia (BBCH 30–55).

Zawarta w fungicydzie substancja aktywa działa w sposób powierzchniowy i systemiczny. Zdaniem producenta, szczególną zaletą produktu jest bardzo szybkie przemieszczanie się w roślinie substancji aktywnej, przez co sprawdza się on doskonale w zabiegach interwencyjnych. Askalon 250 SC charakteryzuje się również działaniem zapobiegawczym.

Nowy fungicyd zwalcza szerokie spektrum podstawowych chorób zbóż. W pszenicy ozimej – mączniaka prawdziwego zbóż i traw, septoriozę paskowaną liści oraz septoriozę plew. W pszenżycie ozimym – mączniaka prawdziwego zbóż i traw, septoriozę liści, septoriozę plew i rdzę brunatną, a w jęczmieniu jarym – mączniaka prawdziwego zbóż i traw, plamistość siatkową jęczmienia i rynchosporiozę.

Askalon 250 SC podobnie jak Tarcza Łan Extra 250 EW i Azoskar 250 SC są efektem prac nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego, co umożliwia dostarczenie klientom CIECH Sarzyna produktów przygotowanych według najlepszych receptur i standardów. Nasze produkty mają bardzo dobre i powtarzalne parametry jakościowe. W praktyce oznacza to, że stawiamy na wysoką jakość formulacyjną. Jakość formy użytkowej jest bardzo ważna dla rolników, świadczy o tym duże i ciągle rosnące zaufanie do fungicydu Tarcza Łan Extra 250 EW oraz innych produktów produkowanych przez CIECH Sarzyna – mówi Agnieszka Dworczak-Jakubowska, dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego i Wsparcia Sprzedaży w biznesie agro Grupy CIECH.


Marek Kalinowski
(za informacją firmy CIECH) 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. październik 2023 14:13