StoryEditorInnowacje

Corteva stawia na naturalne zaprawy nasienne

01.06.2021., 11:06h
Corteva Agriscience chce w tym roku wprowadzić na rynek nowe biologiczne zaprawy nasienne dla zbóż. Ich otoczka ma być biodegradowalna. Corteva szacuje, że innowacyjne zaprawy nasienne mogą być stosowane na  10 mln ha w uprawie kukurydzy, rzepaku ozimego i słonecznika.

Stymulatory rozwoju roślin pochodzenia naturalnego mają zapewniać opłacalność produkcji rolnej i chronić środowisko

Corteva Agriscience szacuje, że innowacyjne zaprawy nasienne Lumidapt oraz Lumibio Kelta (stymulator opracowany przez Marrone Bio Innovations, spółkę zależną Pro Farm Technologies) zastosowano na ponad 10 milionach hektarów w Europie w odmianach nasion kukurydzy, rzepaku ozimego i słonecznika marki Pioneer.

– Stymulatory wzrostu i rozwoju roślin pochodzenia naturalnego stanowią dla rolników unikalną możliwość prowadzenia upraw w taki sposób, żeby zapewnić efektywność produkcji rolnej przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne – mówi Andre Negreiros, lider ds. technologii zaprawiania nasion w Corteva Agriscience na Europę.

– Jesteśmy dumni, że rozwiązanie zostało przyjęte w całej Europie i że przyczyniamy się do rozwoju bardziej zrównoważonych praktyk rolniczych.

Nowe zaprawy nasienne dla zbóż od Corteva Agriscience

Lumidapt i Lumibio Kelta umożliwiają roślinom lepszy start wegetacji, wzmacniają system korzeniowy, zapewniają wcześniejsze wschody i większy wigor młodych roślin. W tym roku Corteva Agriscience wprowadzi na rynek nowe zaprawy nasienne dla zbóż Ympact. To rezultat umowy podpisanej z Pro Farm Technologies. Zgodnie z umową Corteva Agriscience będzie wprowadzać do sprzedaży nasienne zaprawy biologiczne.

W ramach swojego zobowiązania wprowadzania zasad bardziej zrównoważonego rolnictwa, Corteva zawarła umowę z klauzulą wyłączności również z firmą Eden Research, a kontrakt dotyczy zastosowania w zaprawach nasiennych Corteva rozwiązań Eden Research, wykorzystujących mikrokapsułki Sustaine, które są naturalnymi, niezawierającymi plastiku, biodegradowalnymi mikrosferami pochodzącymi z drożdży.

Jednocześnie Corteva Agriscience kontynuuje budowę centrum technologii zaprawiania nasion (ang. Center of Seed Applied Technologies – CSAT) w południowo-zachodniej Francji, a celem inwestycji jest dostarczanie rolnikom w Europie wysokiej jakości zapraw nasiennych.

Marek Kalinowski za informacją Corteva Agriscience
Zdjęcie: Pixabay
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 20:59