envato elements
StoryEditor

Bexoveld active - nowa substancja od Cortevy. Zwalcza chwasty w zbożach oporne na herbicydy

10.06.2023., 11:00h
Corteva Agriscience wprowadza nową markę substancji czynnej herbicydów Bexoveld active. Substancja należy do grupy chemicznej syntetycznych auksyn z grupy związków arylopikolinowych trzeciej generacji.

Nowe herbicydy od Corteva Agriscience

Corteva Agriscience zapowiedziała właśnie wprowadzenie nowych herbicydów zawierających Bexoveld active. W Ameryce Północnej takie środki chwastobójcze pojawią się w 2028 roku, natomiast w Europie są spodziewane w 2030 roku.

– Bexoveld active pokazuje zaangażowanie Corteva Agriscience w dostarczanie rolnikom innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają im prowadzić ochronę upraw w zrównoważony sposób – powiedział Robert King, wiceprezes Corteva Agriscience ds. środków ochrony roślin. – Dzięki wprowadzeniu Bexoveld active, Corteva będzie nadal zwiększać wartość rynku herbicydów zbożowych, zapewniając rozszerzone spektrum zwalczanych chwastów za pomocą zróżnicowanych produktów.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani nową klasą herbicydów auksynowych, które wprowadzamy na rynek – powiedział Sam Eathington, dyrektor ds. technologii i cyfryzacji w firmie Corteva Agriscience. – Ta nowa substancja wchodzi w interakcję z receptorami auksyn w unikalny sposób, zapewniając zarządzanie odpornością i wiele zróżnicowanych korzyści, jednocześnie spełniając nasze kryteria innowacji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Jakie zastosowanie ma Bexoveld active?

Bexoveld active wykazał się doskonałą skutecznością wobec chwastów dwuliściennych, w tym kluczowych gatunków odpornych na działanie herbicydów w uprawach zbóż. Zastosowany w niewielkiej dawce zwalcza chwasty z rodzaju Kochia (mietelniki), chwasty numer jeden w uprawach zbóż w Ameryce Północnej, a także mak polny, przetaczniki i gorczycę polną, które są groźne w uprawie pszenicy, żyta, pszenżyta i jęczmienia w Europie. Nową substancję wyróżnia doskonała skuteczność, niskie dawki, szybki rozkład w glebie. Stężenia pozostałości nowej substancji i jej metabolitów są poniżej granicy oznaczalności w ziarnach zbóż.

Marek Kalinowski

Za informacją Corteva Agriscience

Fot. envato elements

 

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 23/2023 na str. 20. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. lipiec 2024 21:40