envato.elements
StoryEditorBiorozwiązania w rolnictwie

Biopreparaty mają zwalczać choroby i szkodniki w soi i pszenicy

28.05.2023., 10:38h
W ostatnich latach, wraz ze wzrostem zainteresowania zrównoważonym rolnictwem i ochroną środowiska, dynamicznie rośnie zainteresowanie rolników biorozwiązaniami, które wykorzystują biologiczne składniki aktywne mające minimalny wpływ na środowisko.

Zużycie biopreparatów będzie rosło w siłę na świecie

Przewiduje się, że światowy rynek biopreparatów znacząco wzrośnie i do 2030 roku stanowić będzie od 20 do 25% całkowitego rynku środków ochrony roślin. Koncern Sumitomo Corporation, którego działalność rolnicza jest prowadzona w Europie poprzez spółki Sumi Agro, uzyskał wyłączną globalną licencję na produkcję, rozwój i dystrybucję nowego biorozwiązania od argentyńskiej firmy Annuit.

Stopniowo zwiększa się na rynku zakres użycia biopreparatów w rolnictwie

Nabyty od Annuit produkt, zawiera substancję czynną pochodzenia grzybowego. Wspiera rośliny w walce z chorobami i szkodnikami. Chociaż biopreparaty były dotychczas stosowane głównie do warzyw i owoców, w planach jest jego stosowanie w produkcji zbóż i roślin strączkowych, takich jak pszenica i soja. Szerokie zastosowanie biopreparatu jest aktualnie wdrażane w Ameryce Łacińskiej, a niebawem trafi na cały świat poprzez kanały sprzedaży Sumi Agro oraz Sumit Agro, spółek grupy Sumitomo Corporation.

Sumitomo od lat rozszerza swą działalność w Europie i na świecie

Sumitomo Corporation jest zaangażowana w działalność w branży agrochemicznej od ponad 40 lat. W związku z biopatentami, w 2017 r. firma zainwestowała w hiszpańskiego producenta biologicznych rozwiązań Futureco, a w 2020 r. zdobyła wyłączne prawa do rozwoju i dystrybucji nowego biopatentu od meksykańskiego producenta Quimica Agronomica de Mexico.

Firma planuje zwiększyć ilość i rodzaje biologicznych rozwiązań, prowadząc wspólne badania i rozwój produktów z różnymi partnerami. Celem do 2030 r. jest zwiększenie udziału biologicznych środków ochrony roślin do 20–25% wartości całkowitej sprzedaży Sumi Agro i Sumit Agro.

Marek Kalinowski

Za Sumi Agro Poland

fot.envato.elements

 

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 22/2023 na str. 22.

Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów na temat uprawy, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. kwiecień 2024 01:19