Corteva otwiera centrum badawcze za 6 mln euroarchwium redakcji
StoryEditorCorteva

Corteva otwiera centrum badawcze za 6 mln euro

16.07.2023., 10:00h
Corteva Agriscience otworzyła w Eschbach w Niemczech swoje pierwsze w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód oraz Afryka) centrum badawczo-rozwojowe, łączące badania w zakresie ochrony oraz hodowli roślin.

Gdzie znajduje się nowy ośrodek firmy Corteva?

Nowy ośrodek pomoże firmie dostarczać rolnikom innowacje oraz rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rolnictwa. Obiekt jest częścią globalnej sieci laboratoriów Corteva i stanowi uzupełnienie innych tego typu placówek w USA.

Ośrodek, zlokalizowany w południowo-zachodnich Niemczech, na granicy Francji i Szwajcarii, jest kluczowym centrum badawczo-rozwojowym dla całego regionu EMEA i stanowi doskonałą bazę do przeprowadzania doświadczeń polowych na prawie wszystkich roślinach uprawianych w Europie.

Ile Corteva wyda na nowe centrum badawcze?

Inwestycja o wartości blisko 6 mln euro umożliwi firmie Corteva Agriscience prowadzenie najnowocześniejszych badań dotyczących ochrony roślin oraz opracowywanie rozwiązań chroniących uprawy przed chwastami, szkodnikami i chorobami.

Jakie badania są prowadzone przez Cortevę?

Centrum łączy trzy działy badawczo-rozwojowe, które są skoncentrowane na opracowywaniu odmian roślin uprawnych bardziej odpornych na stres i zmiany klimatu, wykorzystaniu biologii molekularnej i badań genetycznych do wspierania badań czystości odmianowej materiału siewnego oraz opracowywaniu środków ochrony roślin zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Połączenie działu hodowli roślin i działu badań środków ochrony roślin ułatwi opracowywanie nowych metod, takich jak cyfrowa ocena doświadczeń polowych za pomocą dronów, zdalne wykrywanie patogenów i wykorzystanie biologii molekularnej do zrozumienia podatności chorób na nowe mechanizmy działania środków ochrony roślin.

Spełniając rosnące wymagania konsumentów związane z stosowaniem w uprawach rolniczych środków ochrony roślin pochodzenia naturalnego, ośrodek w Eschbach skupi się na badaniu substancji pochodzenia naturalnego i ich skuteczności w zwalczaniu szkodników i chorób.

oprac. Marek Kalinowski

Za informacją
Corteva Agriscience

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 20:44