StoryEditorśrodki ochrony roślin

Nowa odsłona innowacyjnych herbicydów od Corteva Agriscience

06.04.2023., 09:04h
Polscy rolnicy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań do ochrony przed chwastami oferowanych przez Corteva Agriscience. Firma wprowadza na rynek Polski nowe produkty przeznaczone do ochrony zbóż i kukurydzy – herbicydy Starane Forte i Principal Flex.

Nowe środki chwastobójcze w portfolio Cortevy realizują założenia firmy w zakresie produkcji nowoczesnych środków ochrony roślin. Są skuteczne, elastyczne w aplikacji, można je stosować w niższych dawkach, a dzięki szybkiemu rozkładowi substancji czynnych są bezpieczne dla roślin uprawianych następczo.

Starane Forte do zwalczania chwastów w zbożach

Starane Forte to nowa odsłona legendarnego produktu Starane. Wersja Forte zawiera innowacyjną substancję czynną Arylex active (halauksyfen metylu) oraz fluroksypyr meptylu i przeznaczona jest do zwalczania chwastów w zbożach ozimych i jarych. Herbicyd jest skuteczny w szerokim zakresie temperatur, już nawet od 2 do 25°C. Środek jest odporny na zmywanie przez deszcz po godzinie od wykonania zabiegu. Preparat zwalcza dymnicę pospolitą, jasnotę purpurową, bodziszki, przytulię czepną (w każdej fazie), chabra bławatka, gwiazdnicę pospolitą, mak polny, tasznik pospolity, rdestówkę powojowatą i komosę białą.

Na chwasty w kukurydzy - Principal Forte 

Principal Flex to nowy preparat przeznaczony do nalistnego, powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate), perzu, życicy oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Herbicyd zawiera trzy substancje czynne, tj. nikosulfuron, rimsulfuron i dikambę oraz sejfner, który zabezpiecza kukurydzę przed uszkodzeniem. Działa systemicznie, pobierany jest głównie poprzez liście chwastów i szybko przemieszczany w roślinie, wstrzymując jej wzrost i rozwój. Chwasty początkowo przebarwiają się, następnie całkowicie zamierają. Herbicyd stosuje się jednorazowo lub w dawkach dzielonych. W systemie dawek dzielonych plantatorzy kukurydzy mogą zwalczyć w niskiej dawce zarówno pierwsze, jak i wtórne wschody chwastów.

Marek Kalinowski za Corteva Agriscience

fot. pixabay

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 12/2023 na str. 50. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. luty 2024 08:51