Holger PfeifferArchiwum redakcji
StoryEditorBayer Polska

Nowy szef Bayer Polska

07.10.2023., 11:00h
Z początkiem września br. Holger Pfeiffer objął funkcję prezesa firmy Bayer w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech oraz szefa dywizji Pharmaceuticals w regionie. Holger Pfeiffer zastąpił Markusa Baltzera, który po ponad 40 latach pracy dla firmy Bayer postanowił realizować się w ramach własnej działalności gospodarczej.

Kim jest Holger Pfeiffer?

Pfeiffer jest menedżerem z ogromnym doświadczeniem, również międzynarodowym. Od 17 lat rozwija karierę w sektorze farmaceutycznym. 13 lat temu dołączył do firmy Bayer, w której pełnił szereg funkcji kierowniczych w obszarach onkologii oraz market access. Ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa Cluster Division Head Oncology w regionie EMEA2, obejmującym 41 rynków z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jakie cele ma nowy szef Bayer Polska?

Jako prezes firmy Bayer oraz szef dywizji Pharmaceuticals Pfeiffer, chce skupić się na rozwijaniu firmy oraz wprowadzaniu innowacji za pośrednictwem zróżnicowanych i elastycznych zespołów.

– Jestem pod wrażeniem regionu, do którego przyjeżdżam. Doświadczyłem już jak dynamiczni są tu ludzie, jak i całe otoczenie w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Holger Pfeiffer. – Jestem przekonany, że przyszłość firmy Bayer rysuje się w jasnych barwach. Myśląc o inwestycjach firmy w obszarze Life Science jestem przekonany, że zaowocują one innowacjami dla rolnictwa, farmacji oraz samoleczenia. Cieszę się, że mogę realizować misję naszej firmy "Health for all, hunger for none".

Holger Pfeiffer podkreśla potencjał utalentowanych pracowników z Polski i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

– To właśnie nasi pracownicy będą kształtować przyszłość. Współpraca z nimi pozwoli mi doświadczyć nowego spojrzenia. Wspólnie zapewnimy dostęp do innowacji pacjentom, rolnikom i wszystkim naszym klientom – podkreśla Holger Pfeiffer.

Nowy szef firmy Bayer jest mikrobiologiem – studia ukończył na Uniwersytecie w Kolonii. Ma tytuł Master of Business Administration w zakresie zarządzania w sektorze farmaceutycznym, uzyskany w International School of Management w Dortmundzie.

image
Plebiscyt Izydory

Izydory 2023: Wybierz produkty przyjazne rolnikowi i zgarnij 10 tys. złotych!

Marek Kalinowski

Za informacją Bayer

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 15:47