StoryEditorwypadki

37-latek staranował ciągnikiem dom! Miał ponad 3 promile

14.12.2020., 17:12h
Pod Środą Śląska 37-letni traktorzysta stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym i uderzył w ścianę domu. Jak się okazało, traktorzysta był kompletnie pijany i do tego nie miał prawa jazdy. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Środa Śląska: ciągnik wjechał w dom. Traktorzysta pijany i bez prawa jazdy

W poniedziałek 14 grudnia 2020 roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został poinformowany o nietypowy wypadku ciągnika rolniczego, który wjechał w dom. Już na miejscu zdarzenia mundurowi przekonali się, że ciągnik rolniczy zniszczył ogrodzenie posesji i następnie uderzył w ścianę domu. Na skutek zderzenia ciągnik został rozbity. Chociaż wypadek wyglądał bardzo poważnie, to na całe szczęście nikomu nic się nie stało.

Jednak traktorzysta dopiero teraz poniesie konsekwencję. W trakcie wykonywanie czynności policjanci wyczuli od traktorzysty woń alkoholu. Po przebadania 37-latka alkomatem stwierdzono, że kierowca ciągnika miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek traktorzysta miał zatrzymane prawo jazdy.

Pijany traktorzysta może trafić na 2 lata do więzienia

– Kierujący został ukarany mandatem karnym za brak uprawnień do kierowania pojazdami oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Ale to jego najmniejsze zmartwienie. 37-latek musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności – podaje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

 

Paweł Mikos
Fot. OSP Dobrzyń nad Wisła (zdjęcie ilustracyjne)

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 15:37