StoryEditorPolicja

40-latek jechał ciągnikiem po narkotykach. Policjantom tłumaczył, że nawdychał się obornika

01.12.2020., 19:12h
Policjanci pod Wrocławiem zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego. Ten podał im dowód osobisty pobrudzony… białym proszkiem. Na zarzut, że prowadził ciągnik odurzony narkotykami twierdził, że „nawdychał się obornika, dlatego ma w organizmie chemię”.

Wrocław: rolnik w ciągniku twierdził, że „nawdychał się obornika, dlatego ma w organizmie chemię”

Na jednej z dróg publicznych w gminie Długołęka pod Wrocławiem (woj. dolnośląskie) zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierowcę ciągnika rolniczego. Ku zdziwieniu policjantów, traktorzysta podał im dowód osobisty z resztkami białego proszku.

– Funkcjonariusze przy pomocy testera, który wykrywa w ślinie ślady substancji odurzających, sprawdzili stan kierowcy ciągnika. Wynik był jednoznaczny: mężczyzna wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków – przekazał sierż. szt. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu.

Mimo tego 40-letni rolnik próbował przekonać mundurowych, że nie jest odurzony narkotykami i na pewno niczego świadomie nie zażywał. Tłumaczył się, że „nawdychał się obornika, dlatego ma w organizmie chemię”.

Jakby tego było mało, okazało się, że 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego prowadził ciągnik, mimo że miał cofnięte uprawnienia. Traktorzysta został zatrzymany, i pobrano od niego krew celem dalszych badań. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. 

 

Paweł Mikos

Fot. KMP we Wrocławiu

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 21:14