wypadek z koniem, zderzenie z koniem
StoryEditorWypadki

55-latek ZGINĄŁ po wypadku jego auta z koniem

10.11.2021., 12:11h
Nie żyje 55-letni mężczyzna. To pasażer auta, które zderzyło się z koniem. Do wypadku doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 22 w Chojnicach (woj. pomorskie).

Chojnice. Koń zderzył się z Citroenem. Jedna osoba zmarła

Do wypadku doszło w miniony poniedziałek około godziny 17 na trasie krajowej nr 22. Citroen, którym podróżowały dwie osoby jechał z kierunku Chojnic (woj. Pomorskie). W pewnym momencie, auto osobowe zderzyło się koniem. Zwierzę chodziło luzem pod drodze.

Koń padł na miejscu, pasażer zmarł w szpitalu

Po zderzeniu ze zwierzęciem auto wypadło z drogi i wpadło do rowu. Koń, z którym zderzył się samochód padł na miejscu. Pasażer Citroena był nieprzytomny i bez funkcji życiowych. Mężczyzna był reanimowany przez załogę karetki pogotowia, która najechała na wypadek. Poszkodowanemu 55-latkowi udało się przywrócić funkcje życiowe. Trafił do szpitala w Chojnicach.

Tam niestety lekarze przegrali walkę o życie pasażera auta. Po kilku godzinach od zderzenia auta z koniem 55-latek zmarł

Policyjne śledztwo. Kto poniesie odpowiedzialność za wypadek?

W sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzone jest postępowanie wyjaśniające tragiczny wypadek. Policjanci ustalają okoliczność tego, w jaki sposób zwierzę znalazło się na ruchliwej drodze i do kogo należało.

Odpowiedzialność za zdarzenie może ponieść właściciel konia. Zgodnie z kodeksem cywilnym właściciel zwierzęcia lub osoba która się nim posługuje – odpowiada za wyrządzone przez nie szkody, jeżeli jest winna nieprawidłowego nadzoru nad zwierzęciem. Chodzi więc o osobę, która sprawuje władztwo nad zwierzęciem. Odpowiada ona także za osoby, którym powierzyła pieczę nad zwierzęciem (np. podwładnego, domownika). Władztwo nad zwierzęciem nie musi mieć tytułu prawnego ani być związane z interesem ekonomicznym.

Michał Czubak
fot. PSP Chojnice

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 14:17