StoryEditorTargi

Agrotech Kielce 2023 już od 17 marca. Jakie ciągniki rolnicze będą wystawione?

15.03.2023., 09:03h
Na kilka dni przed Agrotechem w Targach Kielce praca wre! Przyjeżdżają już potężne maszyny, a będą ich tysiące! Stoiska przygotowuje 400 firm, w tym 30 zagranicznych z 14 krajów. Będą błyszczeć na 17 marca, kiedy największe targi w halach ruszą pełną mocą.

Agrotech Kielce 2023 aż na 10 halach!

W siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech tymczasowych trwają już gorące przygotowania do największej wystawy rolniczej w Polsce, która potrwa od 17 do 19 marca.

Na targach 435 firm zaprezentuje swoją ofertę na powierzchni 63,5 tysiąca m2, niewiele mniejszej od rekordowej edycji z 2019 roku, która zajęła 66 tys. m2. Przedsiębiorcy przyjadą przede wszystkim z Polski, a ponad 30 firm także z zagranicy – m.in. z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy. – To będą prawdopodobnie największe w tym roku targi rolnicze w Polsce – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Maszyny i pojazdy rolnicze już od piątku zapełniają targowe hale

W piątek, 10 marca do Targów Kielce firmy transportowe zaczęły przywozić pierwsze ciągniki, kombajny, prasy rolujące z przedsiębiorstwa Claas. – Rozmieszczenie pojazdów i maszyn to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga planowania i precyzji. Niektóre potężne sprzęty są ustawiane pół dnia, więc przed nami tydzień niezwykle wytężonej pracy. Wszystko będzie gotowe na piątek, 17 marca – podkreśla Kamil Perz, dyrektor targów Agrotech w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

Jakie ciągniki i maszyny rolnicze zobaczymy na targach Agrotech?

Ciągniki i maszyny przywożą światowi giganci, jak Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Zobaczymy też gamy ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Będą to maszyny do pracy w każdym segmencie panży – na plantacjach upraw zbożowych, warzywniczych, owocowych, do obsługi gospodarstw.

Jakie premiery na targach Agrotech?

Wśród premier będzie zupełnie nowa marka na polskim rynku – rumuński Irum Tagro. Model o mocy 102 KM zaprezentuje Hydro - Masz. Zwiedzający zobaczą też nowy Landini Trekker 4 na gąsienicach. Premierą w kraju na stoisku Case IH będzie Puma 260 CVX Drive – największa w historii w tym segmencie modeli ciągników. Fendt zaprezentuje ciągnik Vario siódmej generacji o mocy nawet 300 KM z innowacyjnym silnikiem przystosowanym także do napędzania paliwami alternatywnymi. John Deere pochwali się nowym modelem 6130M z intuicyjną dźwignią sterowania. Nie tylko ciągniki, ale i kombajny, w tym najnowszy Trion 250 o zaskakującej efektywności pracy, pokaże Claas.

Z traktorowych ciekawostek - na stoisku magazynu Agroprofil będzie można zobaczyć C-45 – ciągnik rolniczy wyprodukowany w roku 1950 przez Zakłady Mechaniczne Ursus. Będzie to model odrestaurowany ze szczegółami.

Najnowsze maszyny w pole

Z rozbudowanymi maszynami do uprawy przyjadą m.in. Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Landstal. Unia przywiezie m.in. agregat uprawowy ARES XM, który wyróżnia położenie podwozia transportowego pomiędzy sekcją talerzy a wałem, co zapobiega wpadaniu pony talerzowej w rezonans. Pöttinger wśród nowości zaprezentuje między innymi kultywator Terria ze zbiornikiem Amico - ta kombinacja pozwala na uprawę gleby i jednoczesne wysianie nawozu. Na stoisku Wanicki pojawią się najnowsze sadzarka i kombajn do ziemniaków o imponujących ładownościach wyprodukowane przez belgijską firmę AVR. Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Bury. Nowość od Hardi to Aeon Twin z rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, wyposażony w system pomocniczego strumienia powietrza. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i SaMasz. Dwa modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentuje Weidemann.

Autonomia w obsłudze gospodarstw

Maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych pokażą m.in. Joskin, Jost z markami Rockinger, Tridec i Quicke. Nowością od firmy Euromilk będzie autonomiczny system podgarniania paszy EM LIZARD, czyli robot wykonujący pracę za rolnika i sterowany smartfonem. Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS), czyli innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, zaprezentuje firma Zuptor.

Agrotech Kilece to nie tylko maszyny rolnicze. Co jeszcze przygotował organizator?

W czasie targów Agrotech trwać będą konferencje, podczas których specjaliści przekażą oczekiwaną wiedzę. W piątek, 17 marca zwiedzający będą mogli wziąć udział w debatach „Precyzyjnie o rolnictwie – nowa Wspólna Polityka Rolna”. Będzie mowa o tym, jak nowe technologie wspierają polskie gospodarstwa rolne. Zaś w sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca, rolnicy zaproszeni zostaną na warsztaty omawiające korzystanie z ekoschematów.

Atrakcją targów będzie spotkanie z rolnikami zaliczanymi do najpopularniejszych influencerów w panży. W sobotę będzie można porozmawiać z Fit Farmerem Sebastianem Staniewskim, rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym w sieci jako „swietokrzyskirolnik”. Tomek zyskał krajową rozpoznawalność po udziale w telewizyjnym show TVP1. W niedzielę od rana będzie można go spotkać też na stoisku KRUSu.

Ceny biletów na targi Agrotech Kielce 2023

Ceny biletów wstępu:
  • normalny: 15 zł
  • ulgowy dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób (opiekun bezpłatnie): 10 zł
  • dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny

Ceny biletów parkingowych:

  • samochody osobowe: 15 zł
  • autokary: 30 zł

Godziny otwarcia targów:

  • 17.03.2023 (piątek): 10.00-16.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 15.30)
  • 18.03.2023 (sobota): 9.00-16.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 15.30)
  • 19.03.2023 (niedziela): 9.00-16.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 15.30)

Dojazd do targów:

  • autobusem MPK - linie: 21, 25 (przystanek Targi Kielce), 54, 112 (przystanek Batalionów Chłopskich / Zakładowa)
Bilety dostępne są na stronie targikielce.pl
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. grudzień 2024 11:24