StoryEditorWiadomości rolnicze

Ciągnik rozpadł się na części, osobówka dachowała. Groźny wypadek koło Jasła [ZDJĘCIA]

18.10.2022., 16:10h
Trzy osoby trafiły do szpitala po zderzeniu ciągnika rolniczego z fiatem panda. Do wypadku doszło we wtorek w pobliżu Jasła w woj. podkarpackim. W wyniku zderzenia ciągnik rozpadł się na części a auto dachowało. Jak doszło do tego groźnego wypadku?

Wypadek w Samoklęskach koło Jasła. Zderzenie fiata z ciągnikiem

Ten scenariusz powtarza się niestety zdecydowanie za często. Ciągnik zaczyna skręt w lewo, w tym momencie wyprzedza go samochód, dochodzi do zderzenia. Przyczyna to zwykle brak włączonego kierunkowskazu w ciągniku, bądź nieuwaga kierowcy osobówki. Do kolejnego wypadku z tej serii doszło we wtorek w Samoklęskach na drodze wojewódzkiej nr 993 w pobliżu Jasła.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fiatem panda 68-letni mieszkaniec gm. Osiek Jasielski jechał w kierunku miejscowości Pielgrzymki. - Przed godz. 10, podczas manewru wyprzedzania, zderzył się ze skręcającym w lewo w drogę gruntową ciągnikiem rolniczym – potwierdza komisarz Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.  

Jakie były skutki wypadku? Kto ucierpiał w zderzeniu?

W wyniku zderzeni ciągnik rozpadł się na części, a kierujący fiatem zjechał do rowu i tam samochód dachował. - W wypadku ucierpieli obaj mężczyźni kierujący pojazdami a także pasażerka samochodu osobowego. Wszyscy zostali przetransportowani do jasielskiego szpitala – informuje Piotr Wojtunik.

Droga była przez kilka godzin nieprzejezdna. Trwa policyjne postępowanie, które ma wyjaśnić, kto jest odpowiedzialny za doprowadzenie do zderzenia.

Krzysztof Janisławski

Fot. KPP w Jaśle, KPPSP w Jaśle

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. luty 2024 14:17