StoryEditorWypadki

DRAMAT na polu – 46-letni rolnik zginął wciągnięty przez prasę

15.07.2020., 14:07h
Nie żyje 46-letni rolnik z powiatu kościanskiego. Mężczyzna zmarł na miejscu po tym, jak został wciągnięty przez prasę do słomy. Do wypadku doszło prawdopodobnie podczas próby naprawy maszyny rolniczej. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragedii.

Kościan: Na polu w Machcinie zginął rolnik. Wciągnęła go balociarka

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło we wtorek 14 lipca na polu w Machcinie (Wielkopolska). Wypadek miał miejsce około godziny 13. Na miejsce udały się służby ratownicze i policja, ale niestety na ratunek dla 46-letniego rolnika było za późno. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Naprawa załączonej maszyny potoczyła się fatalnie

Zdaniem kościańskiej policji, która jest oszczędna w podawaniu informacji dotyczących tego zdarzenia, do śmiertelnego wypadku doszło prawdopodobnie podczas prób naprawy maszyny, która zepsuła się podczas prac polowych. Mężczyzna sam próbował naprawić usterkę, ale nie wyłączył maszyny.

DRAMAT na polu – 46-letni rolnik zginął wciągnięty przez prasę


Na miejscu pracował prokurator i trwają czynności ustalające dokładnie przyczyny. 46-letni mężczyzna zginął na miejscu — mówi Radosław Nowak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Policja ostrzega i apeluje, szczególnie teraz w czasie żniw, aby wszelkich napraw sprzętu dokonywać po wcześniejszym wyłączeniu maszyny rolniczej.Michał Czubak
fot. Pixabay / Czytenik Tygodnik Poradnik Rolniczy
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 16:23