StoryEditorWypadki

Dramat na polu pod Żywcem. Ciągnik zmiażdżył młodego rolnika

29.07.2021., 15:07h
Do tragicznego wypadku doszło w Jeleśni pod Żywcem, gdzie 31-letniego rolnika przygniótł ciągnik rolniczy. Mężczyznę próbowało ratować 8 zastępów straży pożarnej. Jednak młody rolnik zginał na miejscu na skutek odniesionych obrażeń. Jaka była przyczyna wypadku?

Po raz kolejny w ostatnich dniach doszło do tragicznego wypadku rolnika. Tym razem w Jeleśni (powiat żywiecki) w woj. śląskim, gdzie 28 lipca 2021 r. 31-letniego rolnika przygniótł ciągnik. 

31-letni rolnik zginął przygnieciony przez ciągnik w Jeleśni

– Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu o godzinie 18.25 wpłynęło zgłoszenie o przewróconym ciągniku i uwięzionym mężczyźnie w Jeleśni na ul. Janiki – informuje mł. kpt. Tomasz Kołodziej, oficer prasowy KP PSP w Żywcu.

W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów PSP i 3 jednostki OSP. Strażacy, żeby ustabilizować ciągnik, musieli wyciąć jedno z drzew rosnących w pobliżu miejsca wypadku. Strażacy podnieśli traktor za pomocą poduszek powietrznych.

Po wyciągnięciu 31-lketniego rolnika spod maszyny rolniczej, okazało się, że odniósł on ciężkie obrażenia głowy i nie udało się uratować jego życia.

Jak informuje mł. kpt. Kołodziej, na miejscu pracowały także policja i prokurator, chcąc ustalić przyczyny wypadku. Akcja służb ratowniczych trwała blisko 3 godziny, konieczne było dodatkowe oświetlenie miejsca wypadku przez strażaków.

Jakie były przyczyny tragicznego wypadku młodego rolnika? 

Policjantom pracującym na miejscu wypadku udało się ustalić szczegóły tragedii. Jak poinformowała nas asp. sztab. Mirosława Piątek, oficer prasowa KPP w Żywcu, tuż przed nieszczęśliwym zdarzeniem rolnik pracował przy zbieraniu beli siana. Po zakończeniu pracy jego rodzina udała się do domu, a on miał wrócić ciągnikiem. Kiedy gospodarz jechał po stromym polu, maszyna przewróciła się i przygniotła go. 

Kolejny śmiertelny wypadek rolnika w ostatnich dniach

Nie jest to pierwszy wypadek związany z maszynami rolniczymi w ostatnim czasie. Na początku tygodnia doszło do tragedii we wsi Masłów Drugi pod Kielcami. Rolnik został tam przejechany przez ciągnik. Prawdopodobnie zasłabł i wypadł z maszyny.

Przeczytaj więcej: TRAGEDIA na polu pod Kielcami. Rolnik zginął pod kołami własnego traktora

W ciągu ostatnich tygodni doszło także do kilku wypadków drogowych i kolizji z udziałem maszyn rolniczych, głównie ciągników i kombajnów. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Policja w całym kraju apeluje do rolników i kierowców, by poruszali się po drogach ostrożnie i byli wyrozumiali dla siebie nawzajem.

– Dla każdego jest miejsce na drodze – przypominają policjanci.

Zobacz także: Roztrzaskany Ursus i 77-latek w szpitalu.


Zuzanna Ćwiklińska
Fot. mł. kpt. Tomasz Sobczak/PSP Kalisz (zdjęcie poglądowe).

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 06:53