StoryEditorpolicja

Dwóch nastolatków okradało rolników. Wpadli po włamaniu do szkoły

23.03.2021., 10:03h
W lutym i w marcu na terenie gm. Pruchnik (podkarpackie) dwóch nastolatków włamało się do sześciu ciągników. Zabierali akumulatory i ściągali olej napędowy. Okradli też mieszkanie, a wpadli po włamaniu w szkole. Straty: ok. 6 tys. zł. 

Pruchnik: 2 nastolatków dokonało serii włamań do gospodarstw rolnych

W miniony poniedziałek ok. godz. 12.30 dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej ze szkół na terenie gminy Pruchnik. Dwie osoby wybiły szybę i weszły do budynku. Zgłaszający podał numery rejestracyjne pojazdu, którym przyjechali złodzieje. Jednak gdy policjanci przyjechali na miejsce, nikogo już nie było.

Funkcjonariusze mieli szczęście. W sąsiedniej miejscowości zauważyli samochód o podanych przez zgłaszającego włamanie numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec gm. Jarosław. Jego pasażerem był 15-letni mieszkaniec gm. Pruchnik. Obaj przyznali się do włamania do szkoły.

Młodzi złodzieje okradali ciągniki rolnicze w gm. Pruchnik

Podczas przesłuchania okazało się, że nastolatkowie mają więcej na sumieniu. Odpowiedzą za serię włamań do ciągników rolniczych. Z dwóch pojazdów ukradli trzy akumulatory, z dwóch kolejnych ciągników sześć akumulatorów, a z następnych dwóch ciągników olej napędowy. Usiłowali też włamać się do jeszcze jednego ciągnika, jednak nie zdołali pokonać jego zabezpieczeń.

Włamali się za to do mieszkania. Ukradli stamtąd komputer stacjonarny z monitorem. Działali na terenie gminy Pruchnik w lutym i marcu. Okradzeni wycenili starty na blisko 6 tys. zł.

Zarzuty dla 19-latka

Starszy ze sprawców został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. 15-latek będzie odpowiadał na podstawie przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Krzysztof Janisławski

Fot. KPP w Jarosławiu

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 15:23