StoryEditorWypadki

Ewakuacja 650 świń. Tuczniki topiły się w gnojowicy

30.06.2020., 19:06h
W minioną sobotę strażacy z Obornik pracowali przez kilka godzin w bardzo trudnych warunkach. Z obory we wsi Wełna ewakuować musieli ponad 650 świń. Pod częścią z nich zarwała się podłoga chlewni.

Oborniki: We wsi Wełna pod świniami zarwała się podłoga chlewni. Zwierzęta były uwięzione

Ponad 100 kilogramowe tuczniki zarwały podłogę w chlewni we wsi Wełna (Wielkopolska). Zwierzęta z opresji ratować musieli strażacy, którzy najpierw, żeby dostać się do uwięzionych tuczników, musieli z chlewni ewakuować ponad 650 świń.

Świnie topiły się w gnojowicy. Strażacy pracowali w trudnych warunkach

Uwięzione świnie topiły się w gnojowicy. Strażacy nie mogli ich ratować zanim poziom nieczystości nie został obniżony. W tym celu skorzystali oni z pomocy beczkowozów do wywozu nieczystości. Po obniżeniu poziomu gnojowicy można było przystąpić do wyciągania jednego po drugim zwierzęciu.

Ewakuacja 650 świń. Tuczniki topiły się w gnojowicy


Niestety. Czterech ze świń nie udało się uratować.

Działania straży pożarnej trwały przez 18 godzin i zakończyły się we wczesnych godzinach porannych w niedzielę 29 czerwca.

Chlewnia wyłączona z użytkowania

Sam budynek chlewni decyzją nadzoru budowlanego został wyłączony z użytkowania i chowu zwierząt do czasu wykonania ekspertyzy budowlanej oraz sprawdzenia dokumentacji budowlanej.

Michał Czubak
fot. OSP Rogoźno
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 01:17